Kategoriler
Haberler

Acer Tablette Chrome OS Çalıştırıldığı Görüntülendi

Google’ın Chrome OS’u başta eğitim alanında olmak üzere başarılı bir şekilde kendine pazarda büyük bir yer kaptı. İşletim sistemi artık giderek artan Android uygulama desteği ve Android’den ilham alınmış, dokunmatik ekran dostu yeni kullanıcı arayüzü ile kendini tablet dünyasına taşımış görünüyor.

Chrome OS çalıştıran, sürpriz bir Acer tabletinin fotoğrafı Londra’daki BETT eğitim fuarına katılan Alister Payne tarafından çevrimiçi olarak paylaşılmış. Kısa süre sonra da, muhtemelen Acer’ın isteğiyle, Twitter gönderisi kaldırılmış, ancak orijinal metin çoktan kaydedilmiş:

1., 2. ve 3. sınıflar, neye kavuşmak üzere olduğunuza bir bakın … Resmi olarak çıkmadı ancak bir ChromeOS tableti @chromeunboxed # BETT2018 @LadyWesner @cloud_ed.

Google verimlilik için gerekli tüm giriş teknolojilerini bir arada sunarak Chrome OS’u şimdiye kadar daha çok bütçeye uygun dizüstü bilgisayarlarda kullanmayı tercih etmişti. Ancak Chrome OS’un Android’e her zamankinden çok yaklaştığını göz önüne alırsak, şirket tabletlere de geçiş yapmak istiyor olabilir.

Ancak tabletlerin eğitim alanında kullanılan araçlar olduğunu düşündüğümüzde ve fotoğraftaki LCD’nin kalın çerçeveleri ile neredeyse her şeyi yansıtan LCD ekranı göz önüne alındığında Chrome OS’un yine eğitim çerçevesi içerisinde projelerini sürdüreceği düşünülüyor, bu tabletlerle ilgili olsa bile.