Kategoriler
Rehberler

Android: Wi-Fi Ağına Katılan Cihazları Görme ve Engelleme

Wi-Fi ağınıza katılan cihazlar, internet hızını düşürebilir. Bu cihazları Wi-Fi ağınızdan çıkartmak internet hızını artırmak için en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir.

Android telefonunuzdan, Wi-Fi ağınıza katılan cihazları görebilmek ve bu cihazları ağdan çıkartmak için yazımızı okumaya devam edin…

Android: Wi-Fi Ağına Katılan Cihazları Görme ve Engelleme

Wi-Fi ağına katılan cihazları görüntülemek ve engellemek için, Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuza, Google Play Store‘da yer alan Fing isimli uygulamayı indirin. Uygulamayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra herhangi bir kurulum yapmanıza gerek yoktur. Uygulamayı açıp direkt kullanabilirsiniz.

Fing uygulamasını açın. Uygulama açıldığında, Wi-Fi ağınız ve Wi-Fi ağınıza bağlı olan tüm cihazlar taranacak, tarama işleminin ardından ekranda listelenecektir.

Wi-Fi ağınıza bağlı cihazlar uygulama ana ekranında listelenmediyse ekranın sağ üst köşesinde bulunan Yenile butonuna dokunun. Wi-Fi ağına bağlı cihazlar listelendiğinde, cihazların isimleri, MAC ve IP adreslerini de aynı ekranda görebilirsiniz.

Fing‘te, Wi-Fi ağınıza bağlı cihazları ağınızdan atmak için ise uygulama ana ekranında listelenen cihazlardan, atmak istediğiniz cihazın üzerine basılı tutun ve açılan Sil seçeneğine dokunun.

Android: Wi-Fi Ağına Katılan Cihazları Görme ve Engelleme hakkında tüm sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.