Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram Hikayeleri’ne Hareketli Animasyonlar Ekleme

Instagram, Hikayeler özelliğini uygulamasına eklediği günden bugüne kadar sürekli bu özellik üzerinde çalışmalar yapıyor. Hikayeler özelliğini sık kullanan Instagram kullanıcıları tabii ki de uygulamaya yeni gelen özelliklerden memnun.

22 Ways to Get More Instagram Followers Right Now

Instagram’a gelen son güncelleme ile Hikayeler özelliğine çeşitli animasyonlar da eklemek mümkün. Hikayeler’e hareketli animasyonlar eklemek için Instagram’ın 29.0.0.13.95 sürümüne güncellenmiş olması gerekiyor. Eğer Instagram uygulamanız güncel olmasına rağmen Hikayeler’de bu özelliği kullanamıyorsanız, Instagram’ın bu özelliği hesabınıza tanımlamasını bekleyin. Çünkü uygulamaya getirilen her özellik tüm kullanıcılar aynı anda aktif olamayabiliyor.

Instagram Hikayeleri’ne GIF Ekleme

Instagram Hikayeleri’ne hareketli animasyonlar eklemek için ilk olarak uygulamayı cihazınızda açın. Uygulama açıldıktan sonra Instagram ana sayfasının yer aldığı ekranın sağ üst köşesinde bulunan kamera butonuna tıklayın ve hikayenizi fotoğraf veya videoya olarak oluşturun. Hikaye’de fotoğraf veya video çekmek için, hikaye oluşturacağınız ekranda bulunan butonun altındaki sekmelerde Normal seçili olmalıdır. Sekmelerin üzerine dokunup kaydırarak bu ekranda istediğiniz sekmeye gidebilirsiniz.

Hikayenizi oluşturduktan sonra oluşturduğunuz hikayenin düzenleme ekranının sağ üst bölgesinde yer alan etiket simgesine dokunun ve buradaki seçeneklerden GIF‘e dokunun.

GIF’lerin görüntülendiği ekranda istediğiniz kadar hareketli nesne mevcuttur. Eğer özel bir kategoride arama yapmak istiyorsanız, örneğin futbol, GIPHY Ara kutucuğuna dokunup aratmak istediğiniz kategori başlığını girin. Listelenen GIF’lerden istediğiniz üzerine basılı tutun ve hikayenizin üzerinde istediğiniz bir yere yerleştirin. Hikayeyi paylaşmak istiyorsanız Hikayem‘e dokunun.

Oluşturduğunuz hikayelere istediğiniz kadar GIF ekleyebilirsiniz. Akıllı telefonunuzda Instagram uygulamasına halen daha yer vermediyseniz Instagram’ı Android cihazınız için buraya, iOS cihazınız için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Instagram’da hikayelerinize hareketli animasyon eklemenin yanı sıra anket, konum etiketi, saat, tarih ve çeşitli yapıştırmalar da ekleyebilirsiniz.