Kategoriler
Haberler

Xiaomi Mi Mix 2S Snapdragon 845 Destekli İlk Akıllı Telefon Olabilir

Xiaomi’nin Mi Mix 2’yi piyasaya sürmesinden bu yana sadece birkaç ay geçti, ancak görünüşe göre şirket cihazın halefini çıkarmaya hazır. İddiaya göre Mi Mix 3 değil Mi Mix 2S olarak adlandırılacak ve bu bize telefon hakkında biraz fikir veriyor – yani öncekinden çok farklı görünmeyeceğini söylüyor.

Telefonun getirdiği en önemli özellik, bu yıl neredeyse tüm üst sınıf Android telefonlarda yer alması beklenen Qualcomm Snapdragon 845 SoC yani çipseti. Aslında Xiaomi, Çin’den gelen yeni bir söylentiye göre MWC etkinliği şubat ayının ikinci yarısında Barselona’da başlamadan önce Mi Mix 2S’yi duyurmak istiyor.

Bu gerçek olursa Mi Mix 2S, Snapdragon 845 çalıştıran ilk akıllı telefon olabilir. Samsung Galaxy S9 ve S9+ MWC’de tanıtılacak ve bazı pazarlarda Qualcomm yonga setini kullanacaklar, bu nedenle Xiaomi’nin Mi Mix 2S için ‘dünyanın ilk’ unvanını almasının tek yolu cihazı daha erken tanıtması.

Mi Mix 2S, ‘S’ isimlendirmesi göz önüne alındığında selefi ile aynı görünümde olabilir ancak henüz netleşmiş değil. Birkaç hafta içerisinde tanıtımı yapılacak bir cihaz için şimdiye kadar pek sızıntı yapılmamış olması ise ayrı ilginç bir konu. Xiaomi Mi Mix 2S’in Snapdragon 845 ile çıkması marka için önemli bir adım olacak.