Kategoriler
Haberler

Apple, iOS’in Beklenen Performans Özelliklerini Öne Aldı

Hazırlanan bir rapora göre Apple, iOS işletim sisteminin güvenilirliğini ve performansını artırmak için getireceği yeni özellikleri ertelemeye karar vermiş.

Rapora göre, yazılım mühendisi ve kıdemli başkan yardımcısı Craig Federighi, değiştirilen planı bu ayın başlarında bir toplantıda çalışanlarına duyurmuş. Bu, ana ekranın ve araç içi kullanıcı arayüzünün yenilenmesi, posta ve kamera deneyimi gibi temel uygulamalardaki iyileştirmelerin 2019’a ertelenmesi anlamına geliyor. Bunların yerine bu yıl AR, dijital sağlık ve ebeveyn denetimleri gibi yenilikler göreceğiz. Bu sayede işletim sistemi performans ve güvenlik iyileştirmelerine beklenenden daha erken kavuşmuş olacak.

İlginizi Çekebilir:  Yazı yazarken titreşimi kapatma

Apple, iOS

Apple’ın bunu önceleri macOS ile yaptığını görmüştük ve yalnızca OS’i rafine etmek ve mevcut özelliklerin daha iyi çalışmasını sağlamak için tüm güncelleme döngüsünü ertelediklerini belirtmişlerdi. Bununla birlikte, Apple’ın bunu iOS için ilk defa yaptığına şahit oluyoruz. Bu büyük oranda pazarın artan rekabetinden dolayı kaynaklanıyor. Apple bu aralar bir dönüm noktasında. Zayıf iPhone X satışlarını bunun en iyi örneği.