Kategoriler
Rehberler

Casper VIA M3 SP Flash Tool Kullanımı ve ROM Yükleme

Casper VIA M3’ün Dual pencere özelliği hem mesajlaşıp, hem de video izlemenizi sağlıyor. Bunun yanı sıra Casper VIA M3’te kullanılan MiraVision teknolojisi sayesinde seri ekran geçişleri yapabilirsiniz. Bu yazımızda Casper VIA M3 SP Flash Tool Kullanımı ve ROM yükleme işlemini ele aldık. Anlatacağımız işlemleri uyguladıktan sonra telefonunuzun alacağı hata ve sorunların sorumluluğunun kendinize ait olduğunu belirtelim.

İndirmeniz gerekenler

SP Flash Tool programını buradan indirebilirsiniz.

Telefonunuza uygun olan ROM dosyasını ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Hazırlık

USB hata ayıklama modunu etkinleştirmeden önce Geliştirici seçeneklerini görünür hale getirmeniz gerek. Öncelikle Ayarlar menüsünden Telefon hakkında bölümüne erişin. Sonrasında ise alt tarafta yer alan Derleme numarasına art arda 7 kez dokunun. Bunun sonucunda Geliştirici seçenekleri aktif olacaktır. Şimdi ise, Ayarlar menüsüne geri dönerek Geliştirici seçeneklerine girin. Hata ayıklama kısmında yer alan USB hata ayıklama modunu etkinleştirin.

Size vermiş olduğumuz bağlantıdan SP Flash Tool’u indirin.

ROM dosyalarınızı indirin.

Casper VIA M3 SP Flash Tool Kullanımı ve ROM yükleme

İlk önce Smart Phone Flash Tool’un klasörüne erişin.

Sonrasında flash_tool adlı uygulama dosyasına çift tık atın.

Bunun ardından programın sağ tarafında bulunan Scatter-loading butonuna basın. Bu sayede ROM dosyalarınızı seçebilirsiniz.

Şimdi ise, üst tarafta yer alan Download butonuna basarak yükleme işleminizi başlatabilirsiniz.

Eğer işlem sonunda ekranınıza küçük bir pencere gelir ise, başarılı olmuşsunuz demektir. Bunun sonrasında USB kablonuzu bilgisayardan çekebilirsiniz. Forum sayfamızı ziyaret ederek uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.