Kategoriler
Haberler

Xiaomi Redmi Note MIUI 9 Güncellemesi

Xiaomi Redmi Note MIUI 9 güncellemesi ile ilgili yeni bir gelişme var. Dün, dört yıl önce kullanıma sunulan Xiaomi Redmi 1S akıllı telefonun MIUI 9 güncellemesini almaya başladığını duyurmuştuk. Bugün yine 2014 yılında raflardaki yerini alan Redmi Note akıllı telefon da bu güncellemeyi almaya başladı. Tıpkı Redmi 1S akıllı telefon için yayınlanan güncellemede olduğu gibi Redmi Note için yayınlanan MIUI 9 güncellemesi de arayüzü yeniliyor fakat cihaz Android KitKat işletim sistemi versiyonu ve Ekim 2016 güvenlik güncellemesinde kalmaya devam ediyor.

Xiaomi Redmi Note MIUI 9 Güncellemesi

Güncelleme ile birlikte Redmi Note modeli MIUI 9.2.2.0.KHIMIEK, cihazın Prime varyantı ise MIUI 9.2.3.0.KHKMIEK yazılım versiyonuna terfi ediyor. Güncelleme paketlerinin boyutu 150 MB ile 200 MB düzeyi arasında. Dalgalar halinde sunulduğu için tüm cihazlara bildirim ulaşması biraz zaman alabilir.

İlginizi Çekebilir:  Yazarlar için olmazsa olmaz Android uygulamaları

MIUI 9 güncellemesi ile birlikte Redmi Note kullanıcıları arayüz değişiklikleri, Dual apps, Mi Video uygulamasıyla Picture-in-Picture, Calendar Cards gibi yenilikler elde ediyor.

Xiaomi daha önce 40 akıllı telefon modelinin MIUI 9 güncellemesini alacağını duyurmuştu. Bu güncellemeyi hala almayan cihazlar da var.

154 x 78.7 x 9.5 mm boyutlarında ve 199 gram ağırlığındaki Redmi Note akıllı telefonun 5.5 inç genişlikli IPS ekranı 1280 x 720 piksel çözünürlük değerine sahip. Cihazda sekiz çekirdek işlemcili Mediatek MT6592 yongaseti, 1 / 2 GB RAM, 8 GB kapasiteli dahili depolama birimi, microSD kart yuvası, 13 MP çözünürlüklü f/2.2 ana kamera, 5 MP çözünürlüklü selfie kamerası ve 3100 / 3200 mAh kapasiteli pil var.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.