Kategoriler
Rehberler

Casper VIA P1 QFIL Kullanımı ve ROM Yükleme

Casper VIA P1, Quick Charge desteği sayesinde sizi yarıyolda bırakmıyor. Ayrıca Casper VIA P1’in 8.0 MP değerindeki flaşlı ön kamerası, harika selfiler çekmenizi sağlıyor. Bu yazımızda Casper VIA P1 QFIL Kullanımı ve ROM yükleme işlemini ele aldık. Siz de anlatacağımız işlemleri takip ederek telefonunuza nasıl ROM yükleyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Rehberimizdeki adımları uyguladıktan sonra alabileceğiniz hata veya sorunların sorumluluğunun kendinize ait olduğunu unutmayınız.

İndirmeniz gerekenler

ROM dosyanızı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

QFIL programını indirmek için buraya tıklayın.

Hazırlık

Öncelikle Ayarlar menüsünden Telefon hakkında bölümüne girin ve  Derleme numarası yazan seçeneğe art arda 7 kez dokunun. Bu sayede Geliştirici seçeneklerini görünür hale gelmesini sağlayın. Şimdi ise Ayarlara geri dönerek, Geliştirici seçenekleri bölümünde yer alan USB hata ayıklamayı etkinleştirin.

Size vermiş olduğumuz bağlantıdan QFIL programını indirin ve kurulumunu gerçekleştirin.

Casper VIA P1 QFIL Kullanımı ve ROM Yükleme

Kurulumunu tamamlamış olduğunuz QFIL programını açın. Şimdi ise Select Build Type bölümünde yer alan Flat Build seçeneğini seçin.

Ardından Programmer Path‘ın karşısında bulunan Browse butonuna tıklayarak, .mbn uzantılı ROM dosyanızı seçin.

Load XML butonuna tıklayın, sonrasında sırasıyla rawprogram0.xml ve patch0.xml dosyalarını seçin.

Telefonunuz kapalı konumda iken Ses kısma tuşuna basılı tutarak USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın. Casper VIA P1 QFIL Kullanımı ve ROM yükleme rehberinde sona yaklaştık.

Son olarak, Status kısmında yer alan Download Succeed ve Finish Download yazılarını bekleyin. Bunun sonucunda USB kablonuzu bilgisayardan çekerek telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Konu hakkındaki yorumlarınızı bizlere bildirmek istiyorsanız, forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.