Kategoriler
Rehberler

Casper VIA P1 Root Atma

Casper’ın orta segment akıllı telefonları arasında yer alan Casper VIA P1, dış görünüşü ile göz dolduruyor. Casper VIA P1’in 32 GB’lık hafızasını dilerseniz sd card kullanarak 128 GB’a kadar arttırabilirsiniz. Bu yazımızda Casper VIA P1 Root atma işlemini anlatacağız. Casper VIA P1 Root atma işlemi sonrasında, Root izni gerektiren uygulamaları kolayca kullanabilirsiniz. İşlem öncesinde kişisel verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

İndirilecek olan program

KingoRoot’u buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Hazırlık

Bilgisayarınızın telefonunuzu algılaması için USB hata ayıklama modunun aktif olması gerek. Bunun için öncelikle Ayarlar menüsünden Telefon hakkında kısmına girin. Burada yer alan Derleme numarası seçeneğine 7 kez art arda dokunun. Bu sayede Geliştirici seçenekleri görünür hale gelecektir. Ayarlar menüsüne geri dönerek Geliştirici seçeneklerine girin. Sonrasında ise USB hata ayıklama modunu etkinleştirin.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler

Size vermiş olduğumuz bağlantıdan KingoRoot programını bilgisayarınıza indirin.

Casper VIA P1 Root Atma

Kurulumunu gerçekleştirdikten sonra KingoRoot’u açın.

Program kendi güncellemelerini yaptıktan sonra hazır hale gelecektir. Şimdi ise karşınıza gelen aşağıdaki ekranda, USB kablo yardımıyla Casper VIA P1’i bilgisayarınıza bağlayın.

Casper VIA P1 Root atma işlemini başlatmak için ROOT butonuna tıklayın.

Bu işlem birkaç dakika alabilir. Eğer ekranınıza ROOT SUCCEED diye bir yazı gelirse, başarılı olmuşsunuz demektir.

Telefonunuzu yeniden açtıktan sonra uygulamalarınız arasında SuperUser’in olup olmadığını kontrol edin. Aklınıza takılan soruları uzmanlarımıza iletebilmek için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.