Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram Hikayesinde Yalnızca Yazı Paylaşma

Instagram’a eklenen Hikayeler özelliği neredeyse her yeni Instagram güncellemesinde geliştiriliyor. Çünkü Instagram kullanıcıları artık Instagram profillerinde fotoğraf veya video paylaşmaktan çok, Hikayeler‘i kullanmayı tercih ediyor.

Etkileşimlerinizi Artıracak Instagram Hikaye Örnekleri

Instagram Hikayeler’de, yayımlayacağınız son Instagram güncellemesinin getirdiği yeni özellikle, yalnızca metin de paylaşabilirsiniz. Hayır, bunu yapmanız için artık akıllı telefonunuzun kamerasına parmağınızı koyup, siyah bir fotoğraf oluşturmanıza ve üzerine yazı eklemenize gerek yok! Instagram Hikayeler‘e yalnızca metin eklemek için yazımızı okumaya devam edin…

Instagram Hikayeler’e eklenen bu özelliği kullanabilmek için uygulamayı son sürümüne güncelleştirmiş olmanız gerekiyor. Uygulamaya ait bir güncellemenin olup olmadığını, Google Play Store veya App Store‘dan kontrol edebilirsiniz.

Instagram Hikayesinde Yalnızca Yazı Paylaşma

Android veya iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonunuza yüklü Instagram hikayesinde yalnızca metin paylaşmak için herhangi bir uygulama indirmeniz istenmez. Akıllı telefonunuzda Instagram uygulamasını açın ve uygulama ana ekranının sol üst köşesindeki kamera butonuna dokunarak Hikaye Paylaşma ekranını açın. Bu ekranda bulunan büyük yuvarlak tuşun altındaki sekmelerden Tür‘e dokunun ve daha sonra, açılan ekranda Türe Dokun‘a hafifçe dokunarak Hikaye’ye atacağınız metni girin.

Renkli arka plan üzerine yazı ekledikten sonra ekranın sol alt köşesindeki küçük yuvarlağa dokunarak arka planın rengini de değiştirebilirsiniz.

Yazı tipini değiştirmek için ise ekranın üstünde bulunan Modern‘e dokunun. Hikayede paylaşacağınız metnin yazı tipini buradaki seçeneklerden tercih edebilirsiniz.

Instagram Hikayeler’de paylaşacağınız metni hazırladıktan sonra Hikayeler’e göndermek için ekranın ortasında > işareti olan tuşa dokunun ve Hikayem‘i seçin.

Instagram Hikayeler’e Hareketli Animasyonlar Ekleme başlıklı yazımıza buraya tıklayarak gidebilirsiniz.