Kategoriler
Haberler

Nokia 8 Sirocco İsmi Tescillendi, Üst Sınıf Bir Model Olacak

HDM, Nokia markasını canlandırma peşinde ve bunun son meyvelerinden biri Sirocco markası oldu. Model numarası TA-1005 resmi olarak Nokia 8 Sirocco olarak tescillendi. Edinilen bilgilere göre kayıt henüz yeni alınmış.

İsim elbette eski Nokia 8800 Sirocco’ya bir gönderme ve kendisi Sahra çölünden gelen Akdeniz rüzgarı anlamını taşıyor. Sirocco, 8800’den safir camı, biçim verilmiş çelik panelleri ve kutudan çıkan deri kılıfı ile ayrılıyor. Zira 8800 zamanının en pahalı Nokia telefonuydu.

TA-1005 model numarası daha önceleri Nokia 9 olarak tahmin edilmekteydi ancak bunun doğru olmadığı şimdi ortaya çıkmış oldu. Ana değişikliklere LG üretimi OLED ekran, çift özçekim kamera ve daha fazla depolama alanı gösterilebilir. Çipset (S835), ana kamera (12MP + 13MP), batarya (3250mAh) ve geriye kalanlar ise büyük oranda aynılar.

HDM önceleri MWC etkinliğinde “harika şeyler” vaat etmişti ve görünüşe göre yeni üst sınıf bir modelin tanıtımı gerçekleştirilebilir. Ancak Nokia 8 Sirocco tamamen farklı bir telefondan daha çok yenilenmiş bir model izlenimi uyandırıyor.