Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy J5 (2017) Wi-Fi’ye Bağlanma Sorunu ve Çözümü

Samsung Galaxy J5 kullanıcılarının bazıları, telefonun Wi-Fi ağını görüntülediğini ancak Wi-Fi ağının şifresi doğru olmasına rağmen telefonun bu ağa katılamadığından şikayetçi. Eğer siz de Samsung Galaxy J5’e sahipseniz ve bu sorunu yaşıyorsanız yazımızı okumaya devam edin…

Samsung Galaxy J5 (2017) Wi-Fi’ye Bağlanma Sorunu ve Çözümü

Samsung Galaxy J5’te yaşanan Wi-Fi’ye bağlanma sorununun çözümlerini telefonunuzda uygulamadan önce, Wi-Fi ağına etrafınızda bulunan akıllı telefonları bağlayarak sorunun Wi-Fi ağında mı yoksa telefonunuzda mı olduğunu tespit edin.

1- Modemi Yeniden Başlatın

En basit yöntem bu olsa da modemi yeniden başlatmak Wi-Fi ağına bağlı olan tüm cihazların internet erişiminin, Wi-Fi bir daha açılasıya kadar kesilmesini sağlar. Akıllı telefonlar, bazen, Wi-Fi ağına çok fazla cihaz bağlıysa bağlanmak isteyen cihazları kabul edemeyebiliyor. Modemi yeniden başlatarak çözüm önerilerimizi uygulamaya başlayın.

2- Telefonu Yeniden Başlatın

Samsung Galaxy J5’i yeniden başlatın. Wi-Fi ağına bağlantı sorunu için bu adım etkili olabilir. Eğer telefon yeniden başlatıldığında Wi-Fi ağına yine bağlanamıyorsa aşağıdaki adımları uygulamaya devam edin.

3- Tüm Kablosuz Ağları Unutun

Telefonunuzla bağlandığınız tüm kablosuz ağları unutun. Kablosuz ağları unutmak için Ayarlar > Wi-Fi’ye gidin ve daha önce bağlandığınız, bağlanmak istediğiniz ama bağlantı kuramadığınız Wi-Fi ağlarının üzerine dokunun. Unut‘a basarak telefonun Wi-Fi ağını unutmasını sağlayın.

4- Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

Telefonun Ayarlar bölümüne girin. Buradaki seçeneklerden Yedekle ve Sıfırla‘ya dokunun. Ardından Ağ Ayarlarını Sıfırla‘yı seçin, Fabrika Ayarlarına Dön‘e basın.

5- Önbelleği Temizleyin

Telefonunuzun önbelleğini temizlemeden önce tüm dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Yedekleme işlemini gerçekleştirdikten sonra telefonunuzu kapatın. Telefon kapalıyken Güç + Ana Ekran + Ses Artırma tuşuna aynı anda basılı tutun. Telefon ekranında Samsung logosu açıldıktan sonra güç düğmesini bırakın. Ama bu sırada Ana Ekran ve Ses Artırma tuşuna basılı tutun. Android logosu gözüktükten sonra bu tuşlara da basmayı bırakın. Ses Kısma tuşunu kullanarak Wipe Cache Partition‘un üzerine gelin. Bu seçeneğine girmek için Güç tuşuna dokunun ve çıkan Evet / Hayır seçeneklerinden Evet’i seçerek işlemi tekrar Güç tuşuna dokunarak onaylayın.

Telefonu yeniden başlatmak için Reboot System Now‘a gelin ve Güç tuşuna dokunarak telefonun yeniden başlatılmasını sağlayın.

Samsung Galaxy J5 (2017) Wi-Fi’ye Bağlanma Sorunu ve Çözümü hakkında tüm sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.