Kategoriler
Rehberler

Casper VIA A1 SP Flash Tool Kullanımı ve ROM Yükleme

Casper VIA A1, Casper VIA ailesinin en çok satan üyelerinden biri olmayı başardı. Ayrıca USB Type-C teknolojisine sahio olan Casper VIA A1, dosya aktarımlarınıza hız katıyor. Bu yazımızda Casper VIA A1 SP Flash Tool kullanımı ve ROM yükleme işlemini ele aldık. Casper VIA A1’e SP Flash Tool kullanarak nasıl ROM atacağınızı göstereceğiz. İşlem sonrasında alacağınız hata veya sorunların sorumluluğunun kendinizde olduğunu unutmayın.

İndirilmesi gerekenler

SP Flash Tool’u buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

ROM dosyanızı buradan bulabilirsiniz.

Hazırlık

Size vermiş olduğumuz bağlantıdan SP Flash Tool’u indirin ve masaüstünüzde boş bir yere çıkartın.

Casper VIA A1’i bilgisayara bağlamadan önce USB hata ayıklamasını aktif etmeniz gerek. İlk olarak Ayarlar kısmına girerek Telefon hakkında kısmına erişin. Ardından Derleme numarası adlı seçeneğe 6-7 kez art arda dokunun. Bu sayede Geliştirici seçenekleri görünür hale gelecektir. Ayarlar menüsüne geri dönerek Geliştirici seçeneklerine girin ve USB hata ayıklamasını etkinleştirin.

Casper VIA A1 SP Flash Tool Kullanımı ve ROM Yükleme

Öncelikle Güç tuşunu kullanarak telefonunuzun kapanmasını sağlayın.

Ardından bilgisayarınıza dönerek SP Flash Tool klasörü içerisinde yer alan flash_tool dosyasına çift tık atın.

SP Flash Tool açıldıktan sonra, sağ tafta yer alan Scatter-loading butonuna tıklayın. Bu sayede ROM dosyalarınızı seçebilirsiniz.

Program otomatik olarak herşeyi hazırlayacaktır. Şimdi ise telefonunuzu Ses kısma tuşuna basılı tutarak USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın.

Son olarak, Download butonuna basarak işlemi başlatabilirsiniz.

Birkaç dakika sonra ekranınıza Download Ok penceresi gelecektir. Bunun sonrasında USB kablonuzu bilgisayardan çekin ve telefonunuzu yeniden başlatın.

Soru, sorun veya yorumlarınızı bizlere bildirmek için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.