Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

PlayStation VR’da Ekran Görüntüsü Almak

PlayStation VR’da ekran görüntüsü almak için ne yapılması gerektiğine değineceğiz. Sony PlayStation oyun konsolunda oyun deneyimini önemli ölçüde değiştiren PlayStation VR’da ekran görüntüsü almak isteyebilirsiniz. Bunun için tercih edebileceğiniz farklı yöntemler var.

PlayStation VR’da Ekran Görüntüsü Almak

Eski Yöntem

Bilindiği gibi DualShock 4 kontrolcüde bir Share / Paylaş butonu bulunmakta. Bu buton yardımıyla cihazda ekran görüntüsü almak mümkün oluyordu. PlayStation VR kullanılıyorken de aynı yöntemden faydalanılabiliyor. Bir VR oyunundayken Share butonuna bastığınızda Cinematic Mode açılıyor ve standart PlayStation 4 paylaşım ekranı karşınıza geliyor. Share butonuna basılı tuttuğunuzda ise ekran görüntüsü oyun konsolunuzun depolama birimine kaydediliyor.

Share menüsünden Screenshot‘a girerek aldığınız ekran görüntülerine erişebiliyorsunuz.

PlayStation Camera’yı Kullanarak

PlayStation VR edinerek PlayStation Camera ile ilk etkileşimi kurma fırsatını yakalayabilirsiniz. Bu cihaz ile bazı sesli komutları kullanma olanağı da elde ediyorsunuz.

DualShock 4 elinizdeyken kontrolcüde sol tetiğe basılı tutup “take screenshot” komutunu sesli olarak vermeniz yeterli oluyor. Eğer bir Move kontrolcü tutuyorsanız “PlayStation, take screenshot” komutunu verebilirsiniz. Her iki şekilde de ekran görüntüsü konsolun depolama birimine kaydedilecektir.

Ekran Görüntüleri Nereye Kaydediliyor?

Aldığınız ekran görüntülerine PlayStation 4’teki Capture Gallery uygulaması aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Burada ekran görüntülerinin oynadığınız oyunlara göre farklı klasörlere kaydedildiğini göreceksiniz. Ekran görüntülerini inceleyebilir, USB belleğinize kaydedebilir ya da sosyal ağlarda arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.