Kategoriler
Haberler

Yeni Snapdragon 625’li HTC GeekBench’de Belirdi

GeekBench’in veritabanında HTC model numarası 2Q5W1 ile bir akıllı telefon ortaya çıktı. Bununla birlikte yeni bir HTC amiral gemisi değil. Zira GeekBench üzerindeki teknik özelliklere göre cihaz 3GB RAM’a sahip ve Snapdragon 625 çipsetini taşıyor.

HTC U11’in halihazırda üç farklı versiyonu var: HTC U11+, U11 Life ve U11 Eyes. Bu yüzden bu bilinmeyen cihazın gerçekte ne olduğuna dair birkaç olasılık var.

İlk olasılık, U11 Life’dan bile ucuz olan ve muhtemelen bir çeşit “Lite” sürümü olan başka bir U11 varyantı. U11 Life zaten Snapdragon 630 taşıyor, su geçirmez ve HTC’nin USonic gürültü engelleyen kulaklıklarına sahip. U11’in daha da ucuz bir versiyonu muhtemelen su geçirmezlik, Edge Sense (Squeeze özellikleri) ve belki de USonic kulaklık deneyiminden uzak kalacaktır.

Diğer bir taraftan HTC, Snapdragon 617 çalıştıran One A9’un ardılıyla geliyor olabilir. Bu cihaz iPhone 6’yı garip anten hatlarıyla taklit eden metal bir gövde tasarımına sahipti. Şu ana kadar bazı insanlar HTC’nin katı görünümlü sağlam telefon tasarımından daha kırılgan likit cam tasarımına geçişinden memnun değiller. Belki de HTC bu yüzden geriye bakıp bu durumu düzeltmek için bir hamle yapmış olabilir.

Tayvanlı firma MWC etkinliğinde yeni bir amiral gemisi olmayacağını açıklamıştı. O nedenle şu an neler olacağını tahmin etmek zor. Ancak bir orta sınıf modelin tanıtımının yapılması pek şaşırtıcı olmayacaktır.