Kategoriler
Rehberler

Android: Kaybolan Telefonu Bulma

Android telefonunuzu kaybettiğinizde telefonu bulmanız için farklı adımlar vardır. Telefonu bulmak için aşağıdaki farklı adımları doğru şekilde uygularsanız sonuca ulaşabilirsiniz. Eğer telefonunuz halen daha kayıpsa emniyet birimlerine başvuruda bulunmayı ihmal etmeyin.

Android: Kaybolan Telefonu Bulma

1- Cihazımı Bul
Google‘ın geliştirdiği Cihazımı Bul ile kaybolan cihazınızın nerede olduğunu harita üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Cihazımı Bul’u kullanabilmeniz için kaybolan akıllı telefonunuza bağlı olan Gmail hesabı ve şifresi gerekmektedir. Kaybolan telefonunuza bağlı olan Gmail hesabını Cihazımı Bul’a girin ve cihazınızın yerini öğrenin.

Cihazımı Bul’a buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

2- Verizon Family Locator

Verizon Family Locator, kaybolan telefonu bulmanız için oldukça iyi bir çözüm olacaktır. Ancak önleminizi telefon kaybolmadan önce almanız gerekmektedir.

Verizon Family Locator’u takip etmek istediğiniz akıllı telefona indirip, uygulamaya giriş yapın. Uygulamayı SMS uyarıları verecek şekilde görevlendirebilir, cihazınızı uygulama üzerinden takip edebilirsiniz.

Uygulamayı buraya tıklayarak Android işletim sistemli akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.

3- T-Mobile FamilyWhere

T-Mobil FamilyWhere isimli uygulama sayesinde kaybolan telefonunuzu bulabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanarak kaybolan telefonunuzu bulmak için tedbirinizi önceden almış olmalısınız. Çünkü T-Mobile FamilyWhere, uygulamaya kayıtlı hesaplara ait telefonları takip eder.

Uygulamayı buraya tıklayarak akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.

4- AT & T FamilyMap

Aile üyelerinizin akıllı telefonlarını kullanarak bu uygulamaya giriş yapın ve uygulamaya kayıtladığınız akıllı telefonları kullanan aile üyelerini gün boyu takip edin. Uygulama, aile üyelerinin saat kaçta, nerede olduğunu da size rapor eder. Diğer uygulamalar gibi bu uygulamaları da akıllı telefonunuza, telefonunuzun başına bir şey gelmeden önce kurmuş olmanız gerekmektedir.

Bu uygulamayı kullanarak kaybolan cihazınızı bulabilirsiniz. Uygulamayı Android akıllı telefonunuza indirmek için buraya tıklayın.

Kaybolan akıllı telefonunuzu bulmak için yukarıdaki adımları mutlaka deneyin. Telefonunuza bu rehberimizde verdiğimiz uygulamalardan herhangi birini indirmeniz, telefonun başına gelebilecek kayıp olaylarında ilk önce başvuracağınız işlem olacaktır.

Android: Kaybolan Telefonu Bulma ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza buraya tıklayarak gidebilirsiniz.