Kategoriler
Rehberler

Motorola Moto X4’te Ekran Görüntüsü Almak

Motorola Moto X4’te ekran görüntüsü almak için ne yapılması gerektiğini ele alacağız. Faaliyetlerini Lenovo çatısı altında sürdüren Motorola’nın Moto X4 akıllı telefonu arka yüzde çift kamera yapılandırması ve saf Android işletim sistemi içermesi ile ön plana çıkıyor. Performans / fiyat oranı da başarılı olan bu cihazı satın aldıysanız yapacağınız ilk şeylerden birisi cihazda nasıl ekran görüntüsü alınabildiğini öğrenmek olacaktır.

Android işletim sistemli akıllı telefonlardaki ekran görüntüsü alma özelliğinin ne kadar faydalı olduğu konusunda sanıyoruz herkes bizimle aynı fikirde olacaktır. Zaman zaman çeşitli internet sitelerinde veya sosyal ağlarda gördüğümüz içerikleri bir kenara kaydetmek / arkadaşlarımızla paylaşmak için ekran görüntüsü alıyoruz. Bu özellik bizler gibi içerik hazırlayan teknoloji editörlerinin işlerini de hayli kolaylaştırmakta.

Motorola Moto X4’te Ekran Görüntüsü Almak

  • Görüntüsünü elde etmek istediğiniz ekran / sayfa / içeriği açın.
  • Akıllı telefonun güç ve ses azaltma butonlarına aynı anda basın ve 1 – 2 saniye kadar basılı tutun. Ekran görüntüsü yakalama efektini görecek ve sesi duyacaksınız. Ekran görüntüsü alınmış oluyor, tuşları bırakabilirsiniz.
  • Yakaladığınız görüntüye bakmak için bildirim çubuğunu aşağı çekebilir ve ekran görüntüsü alma bildirimine dokunabilirsiniz. Akıllı telefonunuzda bir fotoğraf editörü uygulaması mevcutsa ekran görüntüsünü bu uygulama ile düzenleyebilir ya da düzenlemeden doğrudan arkadaşlarınızla sosyal medya / anlık mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla kolayca paylaşabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Motorola Moto X4’te ekran görüntüsü almak oldukça kolay. Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamıza bekliyoruz.