Kategoriler
Rehberler

iOS: El Feneri Parlaklığını Ayarlama

iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzda el feneri parlaklığını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ancak iOS 11 güncellemesi ile iPhone ve iPad‘de Kontrol Merkezi yenilendi. 3D Touch‘u kullanarak hızlı geçişler yapabilirsiniz ama iOS 11 güncellemesi ile bu geçişler sınırlı olabilir.

Eğer telefonunuz 3D Touch’u desteklemiyorsa el feneri parlaklığını ayarlayabilmek için yazımızı okumaya devam edin…

iOS: El Feneri Parlaklığını Ayarlama

El feneri parlaklığını ayarlamak için iOS cihazınızın Kontrol Merkezi‘nde el feneri ekli olmalıdır. Eğer el feneri Kontrol Merkezi’nde ekli değilse, Ayarlar > Kontrol Merkezi > Kontrolleri Özelleştir‘e gidip buradan El Feneri Ekle‘ye dokunun.

Kontrol Merkezi’ne el fenerini ekledikten sonra cihazınızın ana ekranını aşağıdan yukarı doğru çekip Kontrol Merkezi’ni açın ve el feneri simgesine dokunun. Eğer iPhone 6 ve üzeri bir cihaza sahipseniz el feneri simgesine uzunca basılı tutun. El fenerinin parlaklığını ayarlamak için, açılan ekrandan, 4 parlaklık seviyesinden birini seçin. Değişiklikleri kaydetmek için ekranda herhangi bir yere dokunun.

El fenerini bu işlemden sonra açtığınızda el feneri parlaklığı ayarladığınız düzeyde olacaktır. Bu parlaklığı artırmak veya düşürmek için tekrar aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

El feneri parlaklığını artırmak oldukça iyi bir özelliktir ancak el feneri özelliği aktifken cihazınız şarjını hızlıca tüketebilir. İşiniz bittikten sonra el fenerini kapatmayı unutmayın.

iOS: El Feneri Parlaklığını Ayarlama ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.