Kategoriler
Rehberler

Nokia 7 Plus 18:9 Ekrana Sahip ilk Nokia Telefon Olacak

Yeni Nokia 7 Plus markanın tarihindeki ilk 18:9 ölçekli akıllı telefonu olabilir, hatta bu ekran boyutunu 6 ince yükseltebilir. Alüminyum gövdeli telefonun arkasında bir çift Zeiss lens kamera bulunacağı ve ekranının ise Gorilla Glass’dan güç alacağı belirtiliyor.

Ancak iddiaların tümü bunlarla sınırlı değil; söylenene göre kameralar sırasıyla 12MP geniş açı ve 13MP tele lenslere sahip olacak. Bunların her ikisi de 2 katı yakınlaştırma imkanı sağlayacak. Kullanıcılar Nokia’nın Pro modu sayesinde çekim parametrelerini ince ayarlarla özelleştirebilecek. Ön yüzdeki 16 MP kameranın ise bokeh efekti desteği sunacağı bildiriliyor.

Nokia 7 Plus’ın iki farklı renk tonunu bir arada taşıyor. Bunda parmak izi okuyucusunun ve kameraların etrafındaki çerçeve ile Nokia logosunun farklı renkte seçilmesinin etkisi var. Alüminyum kasanın seramik bir doku ve hisse sahip olduğu bildirilmiş, bu sıradan alüminyum gövdelere göre daha az kaygan olması anlamına geliyor olabilir.

Nokia 7 Plus’ın donanım özellikleri şöyle; 4GB RAM, 64GB dahili depolama alanı, microSD kartı yuvası ve Snapdragon 660 çipseti. Hızlı şarj desteği sunan USB-C ile Android Oreo işletim sistemi diğer önemli detaylar arasında.