Kategoriler
Rehberler

Smart Switch’i Kullanarak Samsung Güncellemesi Yapma

Smart Switch‘i kullanarak Samsung telefonunuzu güncelleştirebilirsiniz. Smart Switch ücretsiz bir bilgisayar programıdır ve kullanımı da oldukça kolaydır. Smart Switch’i kullanarak yazılım güncellemesi yapabileceğiniz gibi telefondaki tüm verilerinizi yedekleyebilir, yedeklediğiniz verileri geri yükleyebilir ve bilgisayardaki dosyalarınızı telefonunuza aktarabilirsiniz.

Smart Switch ile Samsung telefonunuza sistem güncellemesi yapmak için yazımızı okumaya devam edin…

Smart Switch’i Kullanarak Samsung Güncellemesi Yapma

Smart Switch’i kullanarak Samsung telefonu güncelleştirmek için ilk olarak bilgisayarınıza Smart Switch’i buraya tıklayarak indirin.

Smart Switch’i indirdikten sonra kurun ve kurulum tamamlandıktan sonra programı başlatın. Telefonunuzu USB kablosu yardımıyla bilgisayara bağlayın ve programın cihazınızı tanımasını bekleyin. Eğer telefonunuz bilgisayara bağlanmadıysa telefonun ekranını kontrol edin ve bir açılır pencere varsa, istediği izni onaylayın. Telefonunuz bilgisayara bağlandı ama Smart Switch telefonunuzu tanımadıysa programın ana ekranındaki Menü‘ye dokunarak Aygıt Sürücüsünü Yeniden Bağla‘yı seçin.

Telefonunuz Smart Switch ile eşleştikten sonra programın ana ekranında yedekleme ve geri yükleme için çeşitli seçenekler çıkacaktır. Telefonu güncelleştirmeniz için yedekleme işlemi yapmanıza gerek yoktur. Samsung cihazınıza gelen bir sistem güncellemesi varsa programın ana ekranında bu güncellemeyi görebilirsiniz. Cihazınız için bir güncelleme mevcutsa en son sistem güncellemesini yüklemek için Güncelle‘ye dokunun ve programın mevcut güncellemeyi telefonunuza yüklemesini bekleyin. Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra cihazınız yeniden başlatılacak ve telefonun açılması 10 dakikaya yakın sürecektir.

Bundan sonraki sistem güncellemelerinizi Smart Switch’i kullanarak yapmak istiyorsanız programın ana ekranındaki Menü‘ye dokunun Yazılım Güncellemeleri‘ne gidip Önceden Güncelleştirmeyi Güncelle kutucuğunu seçili hale getirin.

Samsung telefonunuza gelen güncellemeleri telefon üzerinden kontrol etmek ve cihaza uygulamak istiyorsanız telefonun Ayarlar > Cihaz Hakkında bölümüne gidin. Burada yer alan seçeneklerden Güncellemeleri Manuel Olarak İndir‘e tıklayın.

Telefonunuzun hangi Android sürümünü kullandığını merak ediyorsanız da akıllı telefonunuzun Ayarlar > Cihaz Hakkında bölümüne giderek Yazılım Bilgisi‘ne dokunun. Buradaki Android Sürümü başlığının altında akıllı telefonunuzun güncel Android sürümünü görebilirsiniz.

 

Smart Switch’i Kullanarak Samsung Güncellemelerini Alma ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.