Kategoriler
Rehberler

Vestel Venus E2 QFIL Kullanımı ve ROM Yükleme

Bu yazımızda Vestel Venus E2 QFIL Kullanımı ve ROM yükleme işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız. Rehberdeki adımları izleyerek Vestel Venus E2’nize QFIL programı kullanarak nasıl ROM yüklenebileceğini öğrenebiirsiniz. Anlattığımız adımları uygulamaya geçtiğiniz takdirde sorumluluğun kendinize geçtiğini belirtelim.

İndirmeniz gerekenler

Buradan ROM dosyanızı bulabilirsiniz.

QFIL programını indirmek için buraya tıklayın.

Hazırlık

Vestel Venus E2’nizi bilgisayara bağlamadan önce USB hata ayıklamasının açık olması gerek. Ayarlar menüsünden Telefon hakkında bölümüne girin ve  Derleme numarası yazan seçeneğe art arda 7 kez dokunun. Bu sayede Geliştirici seçeneklerini görünür hale gelmesini sağlayın. Şimdi ise Ayarlara geri dönerek, Geliştirici seçenekleri bölümünde yer alan USB hata ayıklamayı etkinleştirin.

Size vermiş olduğumuz bağlantıdan QFIL programını indirin ve kurulum işlemini gerçekleştirin.

Vestel Venus E2 QFIL Kullanımı ve ROM Yükleme

Öncelikle telefonunuzu kapatmak için Güç tuşundan yardım alın.

Sonrasında ise, QFIL programını açarak sol üst tarafta yer alan Flat Build seçeneğini seçin.

Onun hemen altına inin ve Programmer Path‘ın karşısındaki Browse butonuna tıklayın. Bu sayede ROM dosyanız karşınıza çıkacaktır onu seçin.

Sağ taraftaki Load XML butonuna tıklatın. Bunun sonucunda karşınıza gelen pencerelerde önce rawprogram0.xml dosyasını ve ardından  patch0.xml dosyasını seçin.

Şimdi ise Güç, Ses kısma ve Ses açma tuşlarına basılı tutarak telefonunuzu bilgisayara bağlayınız. Bilgisayarınız telefonunuzu algıladıktan sonra, Download butonuna basarak işlemi başlatın.

Konu ile ilgili merak ettiğiniz noktaları uzmanlarmıza sorabilmek için forum sayfamızı kullanabilirsiniz.