Kategoriler
Rehberler

Vestel Venus V3 QFIL Kullanımı ve ROM Yükleme

Bu yazımızda Vestel Venus V3 QFIL Kullanımı ve ROM yükleme işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız. Siz de anlatacağımız işlemleri takip ederek telefonunuza nasıl ROM yükleyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Rehberimizdeki adımları uyguladıktan sonra alabileceğiniz hata veya sorunların sorumluluğunun kendinize ait olduğunu unutmayınız.

İndirmeniz gerekenler

QFIL programını indirmek için buraya tıklayın.

ROM dosyanızı buradan bulabilirsiniz.

Hazırlık

Vestel Venus V3’ü bilgisayara bağlamadan önce USB hata ayıklamasının açık olması gerek. Ayarlar menüsünden Telefon hakkında bölümüne girin ve  Derleme numarası yazan seçeneğe art arda 7 kez dokunun. Bu sayede Geliştirici seçeneklerini görünür hale gelmesini sağlayın. Şimdi ise Ayarlara geri dönerek, Geliştirici seçenekleri bölümünde yer alan USB hata ayıklamayı etkinleştirin.

Size vermiş olduğumuz bağlantıdan QFIL programını indirin ve kurulum işlemini gerçekleştirin.

Vestel Venus V3 QFIL Kullanımı ve ROM Yükleme

Öncelikle telefonunuzun sağ tarafında yer alan Güç tuşunu kullanarak kapanmasını sağlayın.

Ardından kurulum işlemini tamamladığınız QFIL programını açın. Select Build Type kısmındaki Flat Build’in önündeki yuvarlağa tıklayın.

Ardından Programmer Path‘ın karşısında bulunan Browse butonuna basarak ROM dosyanızı seçin.

Şimdi ise, Load XML butonuna tıklayın. Bunun sonucunda karşınıza gelen pencerelerde önce rawprogram0.xml sonra ise, patch0.xml dosyalarını seçin.

Telefonunuza geri dönün ve Güç + Ses kısma + Ses yükseltme tuşlarına basılı tutarak USB kablo ile bilgisayara bağlayın. Son olarak, Download butonu aktif olduğunda bir kez tıklayarak işlemi başlatın.

Aklınıza takılan soruları, uzmanlarımıza iletmek için forum sayfamızı kullanabilirsiniz.