Kategoriler
Rehberler

Vestel Venus V4 SP Flash Tool Kullanımı ve ROM Yükleme

Bu yazımızda Vestel Venus V4 SP Flash Tool Kullanımı ve ROM yükleme işlemine değindik. Siz de gösterecek olduğumuz adımları izleyerek, Vestel Venus V4’ünüze SP Flash Tool ile nasıl ROM yükleneceğini öğrenebilirsiniz. İşleme başlamadan önce kişisel verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

İndirilmesi gerekenler

Buraya tıklayarak SP Flash Tool’u indirebilirsiniz.

ROM dosyanızı buradan bulabilirsiniz.

Hazırlık

Vestel Venus V4’ü bilgisayara bağlamadan önce USB hata ayıklamasını aktif etmeniz gerek. İlk olarak Ayarlar kısmına girerek Telefon hakkında kısmına erişin. Ardından Derleme numarası adlı seçeneğe 6-7 kez art arda dokunun. Bu sayede Geliştirici seçenekleri görünür hale gelecektir. Ayarlar menüsüne geri dönerek Geliştirici seçeneklerine girin. Hata ayıklama kısmında yer alan USB hata ayıklamasını aktif edin.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Size vermiş olduğumuz bağlantıdan SP Flash Tool’u indirin.

Vestel Venus V4 SP Flash Tool Kullanımı ve ROM Yükleme

İlk önce SP Flash Tool klasörünüze girin ve flash_tool dosyasına çift tk atın.

Şimdi ise, sağ tarafta bulunan Scatter-loading butonuna tıklayın. Bu sayede ROM dosyalarınızı seçebilirsiniz.

Ardından telefonunuzu kapalı hale getirin. Kapanmasını sağladıktan sonra Ses kısma, Ses açma ve Güç tuşuna basılı tutun. Bir yandan da USB kablo ile bilgisayara bağlayın.

Bilgisayarınız telefonunuzu algıladıktan sonra üst tarafta yer alan Download butonuna basarak yükleme işlemini başlatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve iPad'de reklamlar nasıl engellenir? (2022)

Eğer işleminiz başarı ile sonlanırsa, ekranınıza Download Ok adlı küçük bir pencere gelecektir. Bunun sonrasında USB kablonuzu bilgisayardan çekerek telefonunuzu yeniden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Aklınıza takılan soruları bizlere bildirmek için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.