Kategoriler
Rehberler

Android: Herhangi Bir Uygulamadan Metin Çevirme

Akıllı telefonlarda kullandığımız birçok uygulama Türkçe ile desteklenmiyor. Uygulama geliştiricilerinin, uygulamaların ana dili olarak İngilizceyi kullanması pek sorun olmasa da yaygın olmayan dilleri de uygulamaya eklemeleri uygulama kullanımını oldukça zorlaştırıyor. Herhangi bir uygulamadan metin çevirmek ve uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanmak için yazımızı okumaya devam edin…

Android: Herhangi Bir Uygulamadan Metin Çevirme

Android telefonunuza indirdiğiniz uygulamadaki metinleri çevirmek için metni kopyalayarak ve Google Çeviri‘ye yapıştırarak çevirmeniz uğraştırıcı bir iştir. Yabancı metnin yer aldığı ekranda hızlıca çeviri yapmak için Google Çeviri’yi akıllı telefonunuza indirin. Uygulamayı Android telefonunuza indirmek için buraya tıklayın.

Google Çeviri’yi telefonunuza indirdikten sonra açın ve ekranda çıkan Tura Katıl butonuna dokunun. Açılan ekrandaki Etkinleştir‘e dokunarak özelliği aktif hale getirin. Bu özelliği kullanmak için, herhangi bir uygulamada veya bir internet sayfasında yer alan yabancı metni o ekranda üzerine basılı tutarak seçili hale getirin, eğer konuşma WhatsApp’taysa kopyalayın, ve çıkan Google Çeviri butonuna tıklayarak metni çevirin. Google Çeviri,bu işlemi oldukça hızlı yapacak ve metnin hangi dile ait olduğunu algılayacaktır.

Google Çeviri, daha önceden telefonunuzda kuruluysa anında çeviri yapma özelliğini kullanabilmek için uygulamayı Google Play Store‘a gidip güncelleyin.

Android: Herhangi Bir Uygulamadan Metin Çevirme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.