Kategoriler
Rehberler

iOS: Apple Kimliği Ülkesini Değiştirme

iOS cihazınızda Apple Kimliği oluştururken ülke seçimi yapmadıysanız daha sonra bir ülke seçebilirsiniz. iOS 11 güncellemesinden önce ülke değiştirmek için ödeme yöntemi belirlemek gerekiyordu. Öyle görünüyor ki iOS 11 güncellemesi ile ödeme yöntemi belirleme şartı ortadan kaldırılmış. Apple Kimliği ülkesini değiştirmek için artık ödeme yöntemi belirlemeye gerek yok! Apple Kimliği ülkesini değiştirmek için yazımızı okumaya devam edin..

iOS: Ödeme Yöntemi Girmeden Apple Kimliği Ülkesini Değiştirme

iOS işletim sistemine sahip cihazınızda Apple Kimliği’nizin ülkesini değiştirmek için Ayarlar’a gidin ve isminizin bulunduğu bölüme dokunun.

Buradaki seçeneklerden iTunes ve App Store‘a dokunun. Daha sonra en üstte yer alan Apple Kimliği’nin üzerine tıklayın ve Apple Kimliğini Göster‘e dokunun. Giriş yapmanız gerektiği için açılan penceredeki alana iCloud hesabınızın parolasını girin.

Ülkeyi veya Bölgeyi Değiştir butonuna tıklayın. Ülke seçiminizi, ülkelerin bulunduğu listeden yapın. Hüküm ve Koşullar ekranı 17 sayfadan oluşmaktadır. Ülke seçimi işlemini yaptıktan sonra devam edebilmek için Hüküm ve Koşullar ekranını onaylamanız gerekecektir.

İşlemin son adımı olarak ödeme türünüzü Hiçbiri olarak belirleyin ve ekranın sağ üstündeki İleri‘ye dokunun.

iOS cihazınızdan yukarıdaki adımları aynen uygulayarak, istediğiniz zaman ülke tercihinizi değiştirebilirsiniz. Ayrıca ülke seçimi yaptıktan sonra ödeme seçeneği belirleme bölümünde fatura adresi de oluşturabilirsiniz.

Eğer cihazınızı iOS 11’e güncellemediyseniz, Apple Kimliği’nizin ülkesini değiştirirken ödeme yöntemi belirlemeniz gerekebilir.

Apple Kimliği Ülkesini Değiştirme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.