Kategoriler
Apps & Oyunlar

Rehberde Kayıtlı Olmayan Kişilere Bilgisayardan WhatsApp Mesajı Göndermek

Rehberde kayıtlı olmayan kişilere bilgisayardan WhatsApp mesajı göndermek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. WhatsApp bugün tüm dünyada 1 milyarı aşkın sayıda akıllı telefon kullanıcısı tarafından tercih edilen, dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması konumunda. Uygulama ülkemizde de çok ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip. Bugün hemen her akıllı telefon kullanıcısının cihazında yer aldığını söyleyebiliriz.

WhatsApp Web'e nasıl girilir? | Bilgisayardan WhatsApp nasıl ...

Faaliyetlerini bir süredir Facebook çatısı altında sürdüren firma geçtiğimiz yıllarda WhatsApp Web hizmetini kullanıma sunmuş ve kullanıcıların WhatsApp mesajlaşmalarını bilgisayar üzerinden de yapabilmesine olanak tanımıştı. Tabii WhatsApp Web’den yararlanabilmek için akıllı telefon ve bilgisayarın internet bağlantısına sahip olması gerekmekte. Cihazla bilgisayar arasında eşleştirme yapılıyor, akıllı telefondan bağımsız bir kullanım söz konusu değil.

Daha önce WhatsApp’ta rehberde kayıtlı olmayan bir kişiye nasıl mesaj yazabileceğinize burada değinmiştik. Bu küçük rehberimizde ise rehberde kayıtlı olmayan kişilere bilgisayardan WhatsApp mesajı göndermek için ne yapmanız gerektiğine bakacağız. Ele alacağımız yöntem esasında WhatsApp Web’i kullanmakta.

Rehberde Kayıtlı Olmayan Kişilere Bilgisayardan WhatsApp Mesajı Göndermek

Bilgisayarınızda web tarayıcınızı çalıştırın ve https://api.whatsapp.com/send?phone=905********* bağlantısına erişin. Burada bağlantıyı mesaj göndermek istediğiniz telefon numarasına uygun olarak girmeniz gerekiyor.

Karşınıza gelen sayfadaki MESAJ butonuna tıklayın.

Şimdi WhatsApp Web oturumu açmanız gerekiyor. Size verilen kare kodu WhatsApp uygulamasına okutmanız lazım. Zaten sayfada nasıl yapacağınız açık şekilde anlatılıyor.

İşlemi tamamladığınızda ilgili kişiye doğrudan mesaj yazabilme imkanına kavuşuyorsunuz.