Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy J2 Pro (2018)’de Ekran Görüntüsü Almak

Samsung Galaxy J2 Pro (2018)’de ekran görüntüsü almak için ne yapılması gerektiğini ele alacağız. Samsung’un kısa süre önce kullanıma sunduğu Galaxy J2 Pro (2018) akıllı telefon uygun fiyatlı bir ürün ve bu nedenle 5 inç genişlikli 540p ekran, Snapdragon 425 yongası, 1.5 GB RAM, 16 GB kapasiteli depolama birimi, 8 MP çözünürlüklü ana kamera, 5 MP selfie kamerası, Android 7.1 Nougat işletim sistemi gibi mütevazi özelliklerle geliyor. Bu cihazı satın aldıysanız yapacağınız ilk şeylerden birisi cihazda nasıl ekran görüntüsü alınabildiğini öğrenmek olacaktır.

Android işletim sistemli akıllı telefonlardaki ekran görüntüsü alma özelliğinin ne kadar faydalı olduğu konusunda sanıyoruz herkes bizimle aynı fikirde olacaktır. Zaman zaman çeşitli internet sitelerinde veya sosyal ağlarda gördüğümüz içerikleri bir kenara kaydetmek / arkadaşlarımızla paylaşmak için ekran görüntüsü alıyoruz. Bu özellik bizler gibi içerik hazırlayan teknoloji editörlerinin işlerini de hayli kolaylaştırmakta.

Samsung Galaxy J2 Pro (2018)’de Ekran Görüntüsü Almak

  • Görüntüsünü elde etmek istediğiniz ekran / sayfa / içeriği açın.
  • Akıllı telefonun güç ve ana ekran butonlarına aynı anda basın ve 1 – 2 saniye kadar basılı tutun. Ekran görüntüsü yakalama efektini görecek ve sesi duyacaksınız. Ekran görüntüsü alınmış oluyor, tuşları bırakabilirsiniz.
  • Yakaladığınız görüntüye bakmak için bildirim çubuğunu aşağı çekebilir ve ekran görüntüsü alma bildirimine dokunabilirsiniz. Akıllı telefonunuzda bir fotoğraf editörü uygulaması mevcutsa ekran görüntüsünü bu uygulama ile düzenleyebilir ya da düzenlemeden doğrudan arkadaşlarınızla sosyal medya / anlık mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla kolayca paylaşabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Samsung Galaxy J2 Pro (2018)’de ekran görüntüsü almak hayli kolay. Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamıza bekliyoruz.