Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: VLC Android Üzerinden ChromeCast’e Bağlanma

VLC Android‘i kullanarak , görüntü aktarımı için Google’ın ürettiği ChromeCast cihazınıza Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzu bağlayabilir, telefonda yer alan videoları ChromeCast’te görüntüleyebilirsiniz.

ChromeCast, telefon ekranındaki anlık görüntüyü de cihaza aktarır ve bu cihaz sayesinde akıllı telefonunuzdaki oyunları da televizyonda oynatabilirsiniz. HDMI kablo görevini gören ChromeCast, VLC Android’in de yardımıyla videoları da televizyon ekranında izlemenizi sağlayacaktır.

How To Connect Your Chromecast To VLC? | Stream From VLC To Chromecast

Android: VLC Android Üzerinden ChromeCast’e Bağlanma

VLC Android uygulaması üzerinden ChromeCast’e bağlanarak telefonun depolama alanındaki videoları oynatabilirsiniz. Bu, uygulamanın asıl sürümü için henüz yayımlanan bir özellik olmasa da VLC Android Beta sürümünde ChromeCast’e bağlanma özelliği yer alıyor.

Uygulama üzerinden ChromeCast’e bağlanmak için, VLC Android’in Beta sürümüne sahip olmanız gerekiyor. Uygulamayı Beta olarak indirmek için Google Topluluklar’da yer alan topluluğa katılmalısınız ve daha sonra uygulamanın Beta sürümünü indirerek, uygulamaya önceden gelecek olan veya gelmesi planlanan özellikleri kullanabilirsiniz. Buraya tıklayarak VLC Android’in Beta topluluğuna katılabilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra açın ve ChromeCast’inizi hazır hale getirin. Uygulama ana ekranında videoların olduğu klasörü açtıktan sonra üst sekmede bulunan yayın düğmesine dokunun. Yayın düğmesinin simgesi, bir kare içerisinde bağlantı sembolünden oluşmaktadır. Bu düğmeye tıkladığınızda ChromeCast’e bağlanır, videolarınızı ChromeCast aracılığıyla görüntülemeye başlayabilirsiniz. Bu özelliği etkinleştirmek için bastığınız düğmeye işiniz sona erdiğinde basarsanız VLC Android, ChromeCast ile bağlantısını keser.