Kategoriler
Rehberler

Turkcell T80 Stock ROM Yükleme

Herhangi bir nedenden dolayı telefonunuz brick olduysa, Turkcell T80 Stock ROM yükleme işlemini yaparak telefonunuzu kurtarabilirsiniz. Anlatacağımız yöntem ile sadece Stock ROM değil, Custom ROM yüklemesini de yapabilirsiniz. Yazımızda yer alan adımların uygulanması sonucu meydana gelebilecek sorunların sorumluluğu sitemize ait değildir.

İndirmeniz gerekenler

Buradan ROM dosyanızı bulabilirsiniz.

QFIL programını indirmek için buraya tıklayın.

Hazırlık

Vestel Venus E2’nizi bilgisayara bağlamadan önce USB hata ayıklamasının açık olması gerek. Ayarlar menüsünden Telefon hakkında bölümüne girin ve  Derleme numarası yazan seçeneğe art arda 7 kez dokunun. Bu sayede Geliştirici seçeneklerini görünür hale gelmesini sağlayın. Şimdi ise Ayarlara geri dönerek, Geliştirici seçenekleri bölümünde yer alan USB hata ayıklamayı etkinleştirin.

Size vermiş olduğumuz bağlantıdan QFIL programını indirin ve kurulum işlemini gerçekleştirin.

Turkcell T80 Stock ROM Yükleme

Öncelikle Güç tuşunu kullanarak telefonunuzun kapanmasını sağlayın.

Bilgisayarınıza geri dönerek QFIL programını açın. Program açıldıktan sonra Select Build Type bölümüne gelerek Flat Build seçeneğini işaretleyin.

Şimdi ise, ROM dosyalarınızı seçebilmek için Programmer Path‘ın karşısında yer alan Browse butonuna tıklayın.

Ardından Load XML butonuna basarak, önce rawprogram0.xml dosyasını ve sonrasında patch0.xml dosyasını seçin.

Turkcell T80’in sağ tarafında bulunan Güç + Ses kısma tuşuna basılı tutun. Aynı zamanda USB kablonuz ile bilgisayara bağlayın. Son olarak, Turkcell T80 Stock ROM yükleme işlemini başlatmak için Download butonuna tıklayın. Bu işlem birkaç dakika sürebilir.

İşlem bitiminde Download Succeed ve Finish Download yazıları ekranınıza gelecektir. Bunun ardından USB kablonuzu bilgisayardan çıkartarak, telefonunuzu yeniden kullanmaya devam edebilirsiniz. Konu ile ilgili yardım almak istiyorsanız. forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.