Kategoriler
Haberler

iOS’deki Yeni Hata Mesajlaşma Uygulamalarınızı Çökertiyor

Yeni bir iOS 11.2.5 hatası keşfedildi ve görünüşe bakılırsa Mesajlar, Facebook Messenger, WhatsApp, Gmail ve Outlook gibi iOS’deki birçok mesajlaşma uygulamasının çalıştırmayı durdurmasına neden oluyor. Her şeyin sebebi tek bir Telugu sembolü ve uygulama yanıt vermemeye başlıyor.

Telugu 72 milyon insan tarafından konuşulan bir Hint dili ve iOS 11.2.5’in neden dilin sembolleri ile sorun yaşadığı henüz bilinmiyor.

Sembol bir kez yollandıktan sonra Mesajlar’a tekrar erişim sağlamak kolay olmuyor. Zira başka bir kullanıcının size mesaj göndermesi ve sizin de sembolün geçtiği konuşmayı silmeniz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  iOS 15.4 yenilikler

iOS 11.3’ün bundan etkilenmediği tespit edilmiş ancak hâlâ beta aşamasında ve bahar ayına kadar yayımlanması beklenmiyor. Ancak Apple sorunu kolayca çözmek için iOS 11.2’de yaptığı gibi öne alabilir.

Daha önceleri chaiOS adında iOS 11 yüklü iPhone’u tek bir bağlantı ile donduran başka açıklara da rastlamıştık. Tabii kilitli bir iPhone’daki fotoğraflara erişim sağlayan garip hataları da unutmadık. Umarız Apple bu iOS 11 Telugu çökme sorununu en kısa zamanda çözecektir.

İlginizi Çekebilir:  Müslümanlar için Kullanışlı 5 Uygulama