Kategoriler
Rehberler

LG Q6 Ekran Değişimi

Eğer ekranınız kırıldıysa ve kullanılmaz halde ise buna çözüm olarak değişim işlemi yapmanız gerekiyor. Bu yazımızda sizlere LG Q6 Ekran değişimi işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız. İşlem sonrasında karşılaşabileceğiniz hata veya sorunların sorumluluğunun kendinize ait olduğunu unutmayınız.

Gerekli olan ekipmanlar

Sıcak hava tabancası

Pena

Tornavida

LG Q6 Ekran Değişimi

Öncelikle LG Q6’yı kapatmanız gerek. Bunun için Güç tuşuna basılı tutarak bir süre bekleyin. Karşınıza gelen seçim ekranında sırasıyla Kapat > Tamam seçeneklerine dokunun. Bu sayede telefonunuz kapanacaktır.

Telefonun arka kapağına ısı işlemi uygulamanız gerek. Bu işlem için sıcak hava tabancası ya da saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Belirli bir süre boyunca ısıtmış olduğunuz arka kapağınızı sökmeye başlayabilirsiniz.

Pena ile ufak bir giriş yapın. Ardından boydan boya ilerleyerek arka kapağını sökün. Şimdi ise görselde göstermiş olduğumuz vidaları yerlerinden çıkartmanız gerek. Tornavida yardımıyla vidaları sökün.

Biraz sıcak hava tabancanızdan yardım alarak arka kısımdaki plastik aparatları çıkartmanız gerekiyor. Isıtma işlemini uyguladıktan sonra sökme aparatınız ile plastik aparatları kolayca sökebilirsiniz.

Şimdi ise Anakartı çıkartmanız gerekiyor. Ama bunun öncesinde bağlantı kablolarını yerlerinden çıkartın. Ayrıca kameranızı da almayı unutmayın. Bunları yaptıktan sonra Anakartı çıkartabilirsiniz. SIM kart yuvanızı çıkarttıktan sonra işlemlere devam edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

Karşınıza gelen yerde 4 adet vida bulunmakta. Tornavida yardımıyla onları da yerlerinden çıkartın. Arka tarafta işimiz bitti. Şimdi ise ön tarafa geçerek ekranınıza yönelin.

Sıcak hava tabancanız ile ekranınızı ısıtın. Isıtma işleminiz bittikten sonra sökme aparatı ile ekran ve kasayı ayırmaya başlayın. Bataryanız kendisini bıraktığında onu bir kenara koyun. Şimdi ise yeni ekranınızın koruyucu jelatinlerini sökün ve kasa ile birleştirin.

Bunun ardından görselde göstermiş olduğumuz kısımlardaki vidaları yerlerine takın. Vidaları monte ettikten sonra Anakartınızı yerine yerleştirebilirsiniz. Daha önceden sökmüş olduğunuz bağlantı kablolarını yerlerine takın.

Bataryanızı da yuvasına yerleştirerek LG Q6 ekran değişimi işlemine devam edin. Plastik aparatları yerlerine geri takın ve vidaların montajına geçin. Vidaları sıkarken tornavidanız ile çok baskı uygulamamaya dikkat edin.

Arka kapağınızı ve ardından SIM kartı yuvanızı yerlerine takın. Güç tuşuna basılı tutarak telefonunuzun açılmasını bekleyebilirsiniz.