Kategoriler
Rehberler

LG G5 Ekran Değişimi

Siz fark etmeden telefonunuz cebinizden kayarak yere kapaklanmış ve ekranı hasar görmüş olabilir. Bu sorunuza çözüm olarak LG G5 Ekran değişimi işlemi ile çözüm sağlayabilirsiniz. İşlem sonrasında karşılaşabileceğiniz hata veya sorunların sorumluluğunun kendinize ait olduğunu unutmayınız.

LG G5 Ekran Değişimi

İşlemlere başlamadan önce telefonunuzun kapalı olması gerek. LG G5’i kapatmak için Güç tuşuna basılı tutun ve biraz bekleyin. Ardından karşınıza gelen pencerede Kapat seçeneğini seçerek LG G5’in kapanmasını sağlayın.

Şimdi ise telefonunuzun alt kısmını LG logosundan kendinize doğru çekerek bataryanızı çıkartın. Bataryayı çıkarttıktan sonra vida sökme işlemine geçebilirsiniz. Tornavidanız ile görselde göstermiş olduğumuz her iki yanda yer alan vidaları sökün.

Sonrasında ise yan taraftaki SIM kart yuvanızı yerinden çıkartın. Sökme aparatınız yardımıyla arka kapağa giriş yapın. Ardından boydan boya ilerleyerek arka kapağınızı çıkartabilirsiniz.

Anakartınızı yerinden çıkartmadan önce yapmanız gereken işlemler var. Öncelikle görselde kırmızı ile göstermiş olduğumuz vidaları tornavida yardımıyla sökün. Devamında ise yeşil ile göstermiş olduğumuz kısımlardaki bağlantı noktalarını çıkartın ve ön kameranızı sökün.

Ön kameranızı söktükten sonra arka kameralarınızı da yerlerinden çıkartmanız gerek. Bundan önce tüm vidalarını sökmüş olduğunuz Anakartınızı sökme aparatı ile kaldırın. Hem kameralarınızı, hem de görselde göstermiş olduğumuz kısımları yerlerinden çıkartın.

Artık yeni ekranınızı devreye sokabilirsiniz. Yeni ekranınızı masaya koyun ve eski ekrandan sökmüş olduğunuz kısımların montajına başlayın. Bir üstteki görselde göstermiş olduğumuz kısımları ve arka kameralarınızı yerlerine takın. Ardından Anakartı yerleştirerek vidalarını monte edin.

Bağlantı noktalarını da yerlerine taktıktan sonra kasanız ile arka kapağınızı birleştirin. Şimdi ise SIM kart yuvanızı yerine takın. Son olarak, telefonunuzun alt kısmında yer alan vidaları monte edin ve bataryanızı telefona sürün.

Bu aşamaya kadar anlatmış olduğumuz adımları eksiksiz olarak yaptıysanız, Güç tuşuna basılı tutarak telefonunuzun açılmasını bekleyebilirsiniz.