Kategoriler
Rehberler

Android: İstanbulkart’a Para Yükleme ve Bakiye Sorgulama

Android’li akıllı telefonlarda İstanbulkart’a para yükleme ve bakiye sorgulama gibi işlemler için kullanılabilecek yeni bir uygulama ile karşınızdayız. İstanbulkart ülkemizin en önemli şehirlerinden birisi olan İstanbul’da yaşayan ve toplu taşıma hizmetlerinden yararlanan kişilerin vazgeçilmezi konumunda. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi BELBİM’in yeni hizmeti ile istanbulkart artık cebinize geliyor.

BELBİM’in geliştirdiği istanbulkart akıllı telefon uygulaması ile istanbulkart’ınıza para yükleme, bakiye görüntüleme ve hesap hareketlerini izleme işlemleri gibi birçok işlemi hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde akıllı telefonunuzdan yapabiliyorsunuz. Android işletim sistemi için hazırlanan uygulama ile NFC destekli her akıllı telefon bir istanbulkart dolum noktasına dönüşüyor.

Android: İstanbulkart’a Para Yükleme ve Bakiye Sorgulama

Türkçe ve İngilizce dil desteğine sahip olan istanbulkart uygulaması Android 5.0 ve daha güncel işletim sistemi versiyonlarını çalıştıran akıllı telefonlarla uyumlu.

Uygulama istanbulkart’ınızı NFC destekli akıllı telefonunuzun arka kısmına okutarak bakiye sorgulama işlemi yapabilmenizi sağlıyor. Anlaşmalı banka kartlarından birisine sahipseniz kart bilgilerinizle seçeceğiniz miktarda yükleme talimatı oluşturabiliyorsunuz.

NFC destekli akıllı telefonlar ile istanbulkart’ınızı telefonunuzun arkasına okutarak talimat yüklemeyi gerçekleştirebiliyorsunuz. Cihazınızda NFC özelliği bulunmuyorsa uygulama üzerinden dolum talimatı oluşturup, en yakın otomatik dolum makinesi (biletmatik) veya akıllı duraklarda yer alan istanbulkart talimat yükleme noktalarına kartınızı okutarak dolum işleminizi tamamlayabiliyorsunuz. Araç aynı zamanda en yakındaki istanbulkart yükleme ve harcama noktalarını görüntülemenize olanak tanıyor. Henüz beta aşamasında olduğu için bazı eksik ve sorunları olabileceği unutulmamalı.