Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy J5 Pro Ekran Değişimi

Herhangi bir kaza sonucu kullanılamaz hale gelen ekranınız için çözüm belli. Samsung Galaxy J5 Pro Ekran değişimi işlemini yaparak ekran ile ilgili sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu yazımızda Samsung Galaxy J5 Pro Ekran değişimi işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. İşlem sonrasında karşılaşabileceğiniz hata veya sorunların sorumluluğunun kendinize ait olduğunu unutmayınız.

Gerekli olan ekipmanlar

Sıcak hava tabancası

Sökme aparatı

Yapıştırıcı

Kart

Fırça

Samsung Galaxy J5 Pro Ekran Değişimi

Öncelikle Samsung Galaxy J5 Pro’yu kapalı hale getirmeniz gerek. Bunun için Güç tuşuna basılı tutarak biraz bekleyin. Ardından karşınıza gelen ekranda sırasıyla Kapat ve Tamam seçeneklerine dokunun. Bu sayede telefonunuz kısa bir süre sonrasında kapanacaktır.

Ekranınızı sökmeden önce ısı işlemi uygulamalısınız. Bu işlem için sıcak hava tabancası veya saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Ekranınızı yeteri kadar ısıttıktan sonra sökme aparatınız ile yan taraftan giriş yapın.

Sonrasında sökme aparatınızı bir kenara koyun ve artık işleme plastik kart ile devam edin. Eğer plastik kartınız yoksa bunun yerine karton kart kullanabilirsiniz. Kartınız ile ekranın her köşesinden geçin.

Şimdi ise ekranınızı kaldırın. Bir fırça yardımıyla eski ekranınızın geride bırakmış olduğu kalıntıları temizleyin. Eğer fırça yetersiz kalırsa bu durumda düz uçlu bir aparat kullanabilirsiniz. Ana ekran tuşunun yanlarını ve kameranın yanlarının temizliğine özen gösterin.

Ekranınızı telefona bağlamadan önce yapmanız gereken son bir işlem kaldı. Yeni ekranınızın çıkmaması için kasa yüzeyine yapıştırıcı sürmeniz gerekiyor. Yapıştırıcınızı da sürdükten sonra bağlantı noktasısını yuvasına takın ve ekranınızı kasaya yerleştirin.

Son adıma kadar anlatmış olduğumuz işlemleri eksiksiz bir şekilde yerine getirdiyseniz, Güç tuşuna basılı tutarak telefonunuzun açılmasını bekleyebilirsiniz.