Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S8 Arka Kapak Değişimi

Artık her gün aynı renkteki arka kapağa bakmaktan sıkılmış olabilirsiniz. Buna çözüm olarak Samsung Galaxy S8 Arka Kapak değişimi işlemini yapabilirsiniz. Bu işlem aslında çok basit ama biraz dikkat ve gerekli ekipmanların bulundurulması gerekiyor. İşlem sonrasında karşılaşabileceğiniz hata veya sorunların sorumluluğunun kendinize ait olduğunu unutmayınız.

Gerekli olan ekipmanlar

Pena

Plastik aparat

Yapıştırıcı

Vantuz

Samsung Galaxy S8 Arka Kapak Değişimi

İşlemlere başlamadan önce Samsung Galaxy S8’i kapatmanız gerek. İlk adımda Güç tuşuna basılı tutun. Ardından sırasıyla Kapat ve Tamam seçeneklerine dokunun. Bu sayede telefonunuz birkaç saniye içerisinde kapanmış olacaktır.

Şimdi ise vantuzunuzu alarak arka kapağa yapıştırın. Halkalı yerinden parmağınızı geçirin ve kendinize doğru asılmaya başlayın. Vantuz ile asılırken arka kapağın kalkan yerine pena sıkıştırın. Artık vantuzu yerinden çıkartarak işleme pena ile devam edebilirsiniz.

Pena ile boydan boya ilerlemeye başlayın. Biraz zaman alabilir ama yavaş hareket etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde arka kapağa zarar verebilirsiniz. Pena ile belirli bir yere geldikten sonra başka bir pena veya plastik aparatı sağlam bir yere sıkıştırın.

Sıkıştırdıktan sonra penanız ile ilerlemeye devam edin. Ardından kapak kendisini bırakınca elinizle kapağı sökün. Yeni kapağınızın koruyucu jelatinlerini çıkartın. Şimdi ise yeni arka kapağınıza çift taraflı bant veya yapıştırıcı işlemi uygulayın. Bu işlemi sadece kenarlara uygulamanız gerekiyor.

Artık takılmaya hazır hale gelen arka kapağınızı elinize alın. Yapıştırıcıyı kenarlara sürdüğünüz için kapağınızı tutarken dikkatli olun. Kapağı yerleştirmeden önce bağlantı kablosunun yerine takılıp takılmadığını kontrol edin. Son olarak, kapağınızı yerleştirin ve parmaklarınızla biraz baskı uygulayın.

Son adıma kadar anlattğımız işlemleri eksiksiz olarak yaptıysanız, Güç tuşuna basılı tutarak telefonun yeniden açılmasını bekleyebilirsiniz.