Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy A6 ve A6 Plus Ortaya Çıktı

Samsung’un A serisi akıllı telefon ailesi her zaman oldukça geniş olmuştu. Büyük ekranlı amiral gemilerinden giriş seviyesi telefonlara kadar A serisi çok sayıda ve farklı bütçelere hitap eden üyeler barındırıyor.

Galaxy A8 ve A7 cihazlarının ortaya çıkmasının ardından sıra muhtemel bir A6 serisindeydi. Bu serinin A6 ve A6 Plus adında iki telefondan oluşması bekleniyordu. Neyse ki iddialar doğru çıktı ve telefonlar Geekbench testinde görüldüler. SM-A600FN ve SM-A605G’nin aldıkları puanlar aşağıdaki ekran görüntüsünde görülüyor.

Galaxy A6 ve A6 Plus

Ekran görüntülerine baktığımızda Galaxy A6’nın Exynos 7870 çipsetinden güç aldığı anlaşılıyor. Bu çipsete daha önce A3 (2017) ve J serisinde rastlamıştık. İçinde sekiz adet Cortex-A53 çekirdeği ve bir adet Mali-T830 MP1 grafik birimi bulunuyor.

Henüz yeni ortaya çıkan Galaxy J8 sızıntısında olduğu gibi Galaxy A6 Plus modeli Snapdragon 625 çipsetini kullanıyor. Bu çipset aynı model çekirdekler ile geliyor ancak bu kez Adreno 506 gibi daha güçlü bir grafik ünitesine sahip. Plus modelinde daha fazla RAM var (3 GB yerine 4 GB). Her iki cihazda Android 8.0 Oreo çalıştırıyor.

J8’lerin aksine yeni A serisi modeller infinity ekran ile geliyor. S7 mini ya da S8 ve S9 mini gibi telefonlarla karşılaşmamıştık. O nedenle Galaxy A6 ikilisi bu telefonların yerini doldurmak için hazırlanmış olabilirler. Daha fazlası için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.