Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: YouTube’da Koyu Temayı Etkinleştirmek

iOS uyumlu YouTube’da koyu temayı etkinleştirmek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Akıllı telefon uygulamalarının mutlaka koyu renkli tema / arayüz seçeneğinin olması gerektiği kanısındayız. Koyu temalar hemen her zaman kullanışlı oluyor ve gözü daha az yoruyor. Popüler video paylaşım sitesi YouTube geçtiğimiz yıl web arayüzüne bir koyu tema seçeneği eklemişti. Mobil uygulamalarda ise bu özellik sunulmuyordu. Firma koyu tema özelliğini nihayet akıllı telefon uygulamalarına da taşıyor.

YouTube uygulamasına koyu tema özelliği güncelleme aracılığı ile dahil edildi. Şu an yalnızca iOS versiyonunda mevcut olsa da yakın zamanda Android sürümüne de gelmesi bekleniyor. iOS uyumlu YouTube’da koyu temayı etkinleştirmek için uygulamayı son sürüme güncellemeniz gerekmekte.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

iOS: YouTube’da Koyu Temayı Etkinleştirmek

YouTube uygulamasında koyu temayı açmak için öncelikle uygulamayı çalıştırın ve arayüzde kullanıcı profil görselinin bulunduğu sağ üst kısma dokunun. Account ekranında Settings‘e dokunun. Burada etkinleştirilebilir durumda olan Dark Theme seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde YouTube’un beyaz arka planı koyu gri tona bürünecektir.

İki mod arasında ciddi bir fark olduğu rahatlıkla görülebiliyor. Koyu renkli tema ile yazılar daha rahat okunabilmekte. İkonların beyaz renkte olması bazı kullanıcıları rahatsız edebilir ama bu detay uygulamanın kullanım deneyimini iyileştiriyor.

Siz yine de beyaz ikonlardan rahatsız oluyorsanız iPhone’da Night Shift özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Android’li cihazlarda benzer işlevi Flux uygulaması üstlenebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da kişiyi kaydetmeden WhatsApp mesajı göndermek