Kategoriler
Haberler

Sony Xperia XZ2 Pro Gerçek Olabilir

Dünya Mobile Kongresi’nden önce hatırlanacağı üzere Sony’nin üç yeni Xperia telefonu üzerinde çalıştığından söz etmiştik. Bu iddialar bugün artık resmi olarak kanıtlanmış durumdalar. Ancak Xperia serisinin hayranları hâlâ X2 Pro ya da XZ2 Pro gibi modelleri bekliyor. Zira bu modeller gerçek birer amiral gemisi olma potansiyeline sahipler. 4K çözünürlük, 18:9 en boy oranı ve 5.7 inç OLED ekran bu cihazlar için sözü edilen özellikler arasında.

Sony Xperia XZ2 Pro

Şu an için hiçbir şey kesinleşmiş değil. Fakat bugün ortaya çıkan bilgilere bakılırsa Pro modelleri artık hiç olmadığı kadar gerçeğe yakın. FCC tarafından yayımlanan raporlarda üç adet cihazdan söz ediliyor ve bunlar sırasıyla PY7-24118Q, PY7-21831A ve PY7-00718V model numaralarına sahipler. Bunları FCC’nin web sitesinde bulmak mümkün. PY7-21831A için kaydedilen bilgiler açık şekilde Xperia XZ2’ye işaret ederken PY7-24118Q’nun XZ2 Compact olduğu söylenebilir.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Bu da PY7-00718V’nin ne olduğu sorusunu akıllara getiriyor. Dokümana göre hikaye oldukça ilginç. Çünkü bir noktada Sony varolan sertifikanın iptal edilmesini talep etmiş. Buna neden olarak ise tasarımda bir değişikliğin yapıldığı belirtilmiş. Her şey Dünya Mobil Kongresi’nden önce yaşanmış ve bu son dakika değişikliğinden dolayı cihazın Barselona tanıtımını kaçırdığını tahmin edebiliriz.

PY7-00718V dokümanına bugün tekrar baktığımızda yeni aktiviteler olduğu görülüyor. Sony’nin cihazı geliştirmeye devam ettiğine işaret eden bazı yeni detaylar eklenmiş.

Sony Xperia XZ2 Pro

Hikayenin bir kısmı da UAProfs’a ait (Kullanıcı Distribütör Profilleri). Bilindiği üzere bu UAProfs akıllı telefonların özelliklerini bilgisayarların okuyacağı dilde bir araya getiriyor. Bazı meraklı kullanıcılar dosyaları karıştırdıklarında yeni Xperia cihazları hakkında bilgilere rastlamıştı. Xperia XZ2 ve XZ2 Compact sırasıyla H8266 ile H8324 kod adlarına sahipti. Geriye H81XX adında bilinmeyen bir model kalıyordu. Tekrar bakıldığında bunun şimdi H8176 olarak tamamlandığı görülmüş. Üzerine bir de iki adet bilgi eklenmiş: Android 8.1 işletim sistemi ve 4320 x 2160 piksel ekran çözünürlüğü.

İlginizi Çekebilir:  Android'de arama kayıtları ve kısa mesaj gizleme

Şimdi geriye kalan tek soru Sony‘nin bu cihazı ne zaman çıkaracağı? 4K ekranlı yeni bir potansiyel Xperia cihazı sizleri de heyecanlandırdı mı? Eğer öyleyse düşüncelerinizi forum sayfamızda bizlerle paylaşmayı unutmayın.