Kategoriler
Haberler

Xiaomi Blackshark SKR-A0 GeekBench Puanı Geldi

Xiaomi’nin önünde çıkarmayı planladığı birçok heyecan verici cihaz var. Kullanıcılar şimdilerde en çok yeni nesil ekran tasarımına sahip olan Mi Mix 2s’i bekliyorlar. Ancak bu esnada firmanın diğer cihazlarıyla ilgili bilgiler de gelmiyor değil. Ortaya çıkan son GeekBench testine göre Xiaomi Blackshark SKR-A0 artık resmileşmek üzere olan bir telefon.

Xiaomi Blackshark SKR-A0

Test sonuçları Snapdragon 845 çipsetine ve 8 GB RAM’e işaret ediyor. Alınan puan Qualcomm silikonu için bile şaşırtıcı derecede yüksek. İçeriden bir kaynağın paylaştığı bilgiye göre bunun nedeni havacılık sınıfı bir soğutma çözümünün kulllanılarak CPU ve GPU’nın ısınmasının ve yavaşlamasının önüne geçilmiş olması. Blackshark SKR-A0’ın Xiaomi’nin ilk oyuncu odaklı akıllı telefonu olacağını gösteren bir başka detay daha.

Cihazın Black Shark Tech isimli bir şirket tarafından hazırlandığı ve bu firmanın sahibinin Xiaomi olduğu birkaç ay önce ortaya çıkarılmıştı.

Black Shark Tech akıllı telefon pazarında faaliyet göstermese de mobil kameralar için bazı ilginç OCR çözümlerine sahipler. Bu nedenle iddialara göre gizemli telefonda üst sınıf bir DSP kullanılacak.

Blackshark SKR-A0 için Razer Phone’a doğrudan rakip olacağı söylenebilir. Xiaomi telefonda 2160 x 1080 piksel ekran kullanmayı tercih etmiş. Razer Phone’a göre daha düşük bir çözünürlük. Ancak bu daha yüksek performans ve daha az güç tüketimi olarak dönecektir. Ayrıca Android 8.0 Oreo işletim sistemi ile geleceğinin altını çizelim.