Kategoriler
Konular

Android: Kablosuz Şarj Destekli En İyi Akıllı Telefonlar

Android kurulu ve Kablosuz Şarj Destekli En İyi Akıllı Telefonlar ile karşınızdayız. Kablosuz şarj teknolojisi Android dünyasında esasında uzun bir süredir mevcut. İlk olarak 2012 yılında satışa sunulan HTC Droid DNA akıllı telefonda kablosuz şarj desteğini görmüştük. Bu özellik yıllar geçtikçe diğer üreticiler tarafından da benimsendi ve özellikle üst düzey akıllı telefonlarda kendisine yer bulmaya başladı. Dilerseniz şimdi güncel ve kablosuz şarj destekleyen en başarılı Android telefonlara daha yakından bakalım.

Android: Kablosuz Şarj Destekli En İyi Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy S9

Yüksek fiyat etiketi sizin için problem değilse Galaxy S9 şu an satın alabileceğiniz kablosuz şarj özellikli en iyi akıllı telefon modellerinden birisi konumunda. Samsung’un Galaxy S serisine kablosuz şarj özelliği ilk olarak 2016 yılında, Galaxy S6 modeliyle gelmişti.

Galaxy S9 ana kablosuz şarj protokolleri olan Qi, AirFuel ve PMA’yi destekliyor. Akıllı telefon aynı zamanda hızlı şarj özelliğine de sahip. Fakat kablosuz şarj ünitesi Qualcomm Quick Charge 2.0 teknolojisini temel alıyor, yani önceki nesil modelden daha hızlı şarj imkanı yok.

LG V30S ThinQ

LG’nin beğenilen V30 modelinin yerini alan V30S daha fazla RAM ve yapay zeka yetenekleri kazanıyor. Bu yılın erken döneminde duyurulan cihazda üç ana kablosuz şarj protokolü de desteklenmekte. Qualcomm Quick Charge 3.0 uyumlu 3300 mAh kapasiteli pille geliyor.

V30S akıllı telefonda Qualcomm’un üst düzey Snapdragon 835 yongaseti, 128 GB kapasiteli dahili depolama birimi ve 16 MP çözünürlüklü ana kamera bulunuyor. Depolama alanı microSD kartlarla genişletilebiliyor. Evet, kulaklık bağlantısı da var!

Nokia 8 Sirocco

HMD Global’in Nokia hayranları için geliştirdiği bu akıllı telefon Snapdragon 835 yongaseti, 6 GB RAM, 128 GB kapasiteli dahili depolama birimi, IP67 su ve toza karşı dayanıklılık sertifikası gibi tatmin edici özellikler barındırıyor.

Üç kablosuz şarj protokolüyle de uyumlu olan akıllı telefonun Android One programının parçası olduğunu ve Android güncellemelerini hızlı şekilde alabildiğini belirtelim.

Moto Z2 Force

Moto Z2 Force 2017 yılında kullanıma sunulmuş olsa da en başarılı akıllı telefonlardan birisi. 7000 serisi alüminyumla güçlendirilmiş gövde ve beş katmandan oluşan ekran rakiplere kıyasla fiziksel olarak daha güçlü bir cihazın ortaya çıkmasını sağlıyor.

Üç kablosuz şarj protokolüyle de uyumlu olan akıllı telefonda kablosuz şarj özelliğinden yararlanabilmek için uygun Moto mod’u satın almanız gerekiyor. Bu, kabaca cihazla uyumlu yeni bir arka kasa olarak tanımlanabilir.

BlackBerry Priv

Şüphesiz herkese hitap etmeyen bir cihaz olan BlackBerry Priv yaklaşık iki yıldır piyasada. Fiyatı uygun seviyelere gerileyen ürün kablosuz şarj destekli ve fiyatı uygun olan az sayıdaki cihazdan birisi. Kablosuz şarj desteğini barındıran ve performans / fiyat oranı başarılı bir akıllı telefon arıyorsanız BlackBerry Priv’i düşünebilirsiniz.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.