Kategoriler
Rehberler

iOS: Kaybolan Pil Widget’i Nasıl Geri Getirilir?

Apple iPhone‘da kaybolan pil widget’i sorunu son dönemlerde birçok kullanıcının başına geliyor. Bildiğiniz gibi iOS işletim sistemi 8. sürümünden bu yana widget’leri içeriyor. Apple, iOS işletim sistemiyle bazı widget’leri varsayılan olarak sunuyor. Üçüncü parti uygulamalar da kendi amaç ve işlevleri doğrultusunda özel widget’ler ekleyebiliyor.

iOS işletim sisteminde pil widget’i de bulunmakta. Cihazınıza hangi cihazların bağlı olduğunu ve ilgili pil yüzdesini gösteriyor. Pil widget’i iOS işletim sisteminde diğer widget’lerle aynı şekilde çalışıyor. Bu widget çok uzun bir süredir işletim sisteminin parçası olsa da birçok kullanıcı widget’i etkinleştirilecek ögeler listesinde dahi göremiyor. Bu, bir hata değil de Apple’ın belirlediği bir durum gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları

iOS: Kaybolan Pil Widget’i Nasıl Geri Getirilir?

Batarya widget’inin geri dönmesini istiyorsanız iPhone’unuza bir Bluetooth cihaz bağlamanız gerekecek. Bağlantı kurulunca ilgili cihazın pil seviyesini gösteren widget ortaya çıkacaktır. En ideal Bluetooth cihazlarından birisi Apple Airpods. Apple’ın bu sevimli kulaklığını akıllı telefonla eşleştirdiğinizde widget paneline doğru sağa kaydırma yapın. Edit‘e dokunun, pil widget’i listede belirecektir.

Elbette Apple Airpods kulaklık kullanmak şart değil ama başka cihazlarla sonuç alamama ihtimali var. Bir Bluetooth cihazıyla eşleştirme yapıp bağlantı kurduğunuzda durum çubuğunda cihaz için bir simge belirecektir. Simge bir pil ikonuyla birlikte geliyorsa muhtemelen kaybolan pil widget’i de etkinleşecektir. Bir Bluetooth cihaz almayı düşünüyorsanız, Google’dan cihazın pil seviyesini telefonunuzda görüp göremeyeceğinizi araştırmanızda fayda var. Deneyimlerimiz birçok Bluetooth hoparlörün bu özelliği barındırdığı yönünde ama tabii ki kesin garanti yok.

İlginizi Çekebilir:  iPhone yakında doğrudan ödemeleri kabul edebilir