Kategoriler
Rehberler

ASUS ZenFone 2 Deluxe Ekran Değişimi

Bu yazımızda ASUS ZenFone 2 Deluxe Ekran değişimi işlemini ele alacağız. Anlatacak olduğumuz adımları dikkatle uygulamalısınız. İşlem sonrasında karşılaşabileceğiniz hata veya sorunların sorumluluğunun kendinize ait olduğunu unutmayınız.

Gerekli olan ekipmanlar

Sökme aparatı

Tornavida

ASUS ZenFone 2 Deluxe Ekran Değişimi

ASUS ZenFone 2 Deluxe Ekran değişimi işlemine başlamadan önce telefonunuzun kapanmasını sağlayın. Asus Zenfone 2 Deluxe’un kapanması için Güç tuşuna basılı tutun ve karşınıza gelen ekranda Kapat seçeneğine dokunun.

Telefonunuzu kapattıktan sonra arka kapağınızı çıkartın. Şimdi ise arka kısımındaki vidaların sökülmesi gerekiyor. Tornavidanız ile yüzeyde bulunan tüm vidaları sökün. Vidalarınızın sökümünü tamamladıktan sonra arka kısmı yerinden çıkartın.

Arka tarafı yerinden çıkartırken sökme aparatınızdan yardım alabilirsiniz. Sonrasında ise önce bataryanın sağındaki bağlantı kablosunu çıkartın. Ardından gerekli olan soket uçlarını yerlerinden çıkartarak Anakartınızı sökün. Bataryanız ile Anakartınız arasında bir bağ kalmayınca, bataryanızı da yuvasından çıkartabilirsiniz.

Eski ekranınızda gerekli olan hiçbir kısım kalmayınca, yeni ekranınıza geçiş yapabilirsiniz. Öncelikle Anakartınızı yerine yerleştirin. Ardından bataryanızın olduğu kısım ile şarj soketinizin olduğu kısmı birbirine birleştirin.

Bunun sonrasında onları da telefonun yüzeyine yerleştirebilirsiniz. Şimdi ise sağ tarafta yer alan bağlantı kablosunu yerine yerleştirin. Anakart’ın koruyucu kısımlarını kapatmayı da unutmayın.

Artık telefonunuzun iç kısmını koruyacak olan arka bölümü yerine takabilirsiniz. Ardından sökmüş olduğunuz vidaları yerlerine geri monte edin. Son olarak arka kapağınızı takın ve Güç tuşuna basılı tutarak telefonunuzun açılmasını bekleyin.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları