Kategoriler
Rehberler

Huawei P9 Lite Ekran Değişimi

Huawei P9 Lite Ekran değişimi işlemine başlamadan önce gerekli olan ekipmanları temin etmeniz gerekiyor. Bu yazımızda Huawei P9 Lite Ekran değişimi işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız. İşlem sonrasında karşılaşabileceğiniz hata veya sorunların sorumluluğunun kendinize ait olduğunu unutmayınız.

Gerekli olan ekipmanlar

Sıcak hava makinesi

Vantuz

Sökme aparatı

Çift taraflı bant

Yapıştırıcı

Pena

Fırça

Huawei P9 Lite Ekran Değişimi

Huawei P9 Lite Ekran değişimi işlemine başlamadan önce telefonunuzu kapatmanız gerek. Bunun için Güç tuşuna basılı tutun. Karşınıza gelen pencerede Kapat seçeneğine basın ve birkaç saniye bekleyin.

Şimdi ise arka kapağınıza ısı işlemi uygulamanız gerekiyor. Bu işlem için sıcak hava tabancası veya saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Kapağınızı yeteri kadar ısıttıktan sonra sökme işlemine geçebilirsiniz.

Vantuzu arka kapağa yapıştırın. Bir yandan parmağınız ile kendinize doğru çekerken, bir yandan da penayı sıkıştırın. Sonrasında ise pena ile boydan boya ilerlemeye başlayın. Bir yerden sonra arka kapağınız kendiliğinden kalkacaktır.

Fakat arka kapağınızı tam anlamıyla çıkartmış olmuyorsunuz. Görselde göstermiş olduğumuz yerdeki metal koruma parçasını sökün ve bağlantı kablosunu yuvasından çekin. Artık arka kapağınızı kaldırabilirsiniz.

Ardından bataryayı yuvasından çıkartmanız gerekiyor. Öncelikle sağ taraftaki metal koruma parçasını çıkartın. Bunun sonucunda bataryanın bağlantı ucu karşınıza gelecektir. Bağlantı ucunu çekin ve sökme aparatı ile bataryanızı yuvasından çıkartın.

Ayrıca bataryanızı yuvasından çıkartırken sökme aparatı ile baskı uygulamamaya dikkat edin. Eğer fazla baskı uygularsanız bataryayı bükebilirsiniz. Bataryanız çıktıktan sonra alt tabakasında yer alan ekranın güç bağlantı kablosunun ucunu yerinden çekin. Bu bağlantı kablosunu çektikten sonra ekranınızı sökebilirsiniz.

İlk olarak sıcak hava tabancası ile ekranınızı ısıtın. Bu sayede daha fazla kırılmadan kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Bir zaman sonra bir yandan ekranınızı ısıtırken, bir yandan da pena veya sökme aparatı ile sökme işlemini gerçekleştirin.

Ekranınızı söktükten sonra geride bıraktığı kalıntıları fırça yardımıyla temizleyin. Yapıştırıcı işlemi uygulayacağınız kısımları özenle temizleyin. Sonrasında ise görselde göstermiş olduğumuz kısımlara yapıştırıcı uygulayın.

Yapıştırıcıyı sadece gösterdiğimiz yerlere uygulayın ve kamera lensine gelmemesine dikkat edin. Şimdi ise bağlantı kablosunu boşluktan sallayarak ekranınızı yerine yerleştirin. Ardından arka kısma sallamış olduğunuz bağlantı kablosunu yerine takın. Bataryanızı yerine takmadan önce alt yüzeyine çift taraflı bantlardan yapıştırın.

Çift taraflı bantların renkli kısımlarını cımbız yardımıyla alın ve bataryanızı yerine yerleştirin. Bataryanızı iyice yerine yerleştirdikten sonra bağlantı kablosunu yerine takın. Sonrasında arka kapağın bağlantı noktasını da yerine takarak koruyucu metallerini monte edin. Son olarak görselde göstermiş olduğumuz kısımlara yapıştırıcı sürün.

Artık arka kapağınızı kapatın ve Güç tuşuna basılı tutarak telefonunuzun açılmasını bekleyin.