Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy Note 3 Ekran Değişimi

Kırılan veya hasar gören ekranı yüzünden telefonunuzu değiştirmenize gerek yok. Bu sorunuza çözüm olarak ekranınızı değiştirebilirsiniz. Bu yazımızda Samsung Galaxy Note 3 Ekran değişimi işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. İşlem sonrasında karşılaşabileceğiniz hata veya sorunların sorumluluğunun kendinize ait olduğunu unutmayınız.

Gerekli olan ekipmanlar

Cımbız

Tornavida

Sökme aparatı

Samsung Galaxy Note 3 Ekran Değişimi

Samsung Galaxy Note 3 Ekran değişimi işlemine başlamadan önce telefonunuzu kapatmanız gerek. İlk olarak Güç tuşuna basılı tutun. Karşınıza gelen seçim ekranında Kapat’a dokunarak biraz bekleyin. Ardından S-Pen’i yerinden çıkartın.

Arka kapağınızı sökün ve sonrasında bataryanızı yuvasından çıkartın. Şimdi ise tornavida ile telefonunuzun arka kısmında yer alan vidaları sökmeye başlayın. Tornavida ile söküm işlemini yaparken çok fazla baskı uygulamamaya dikkat edin.

Vidaları yerlerinden aldıktan sonra, sökme aparatınız ile plastik aparatı yerinden çıkartın. Bu sayede Anakart’a erişebileceksiniz. Anakart’ın üzerinde yer alan bağlantı uçlarını yuvalarından kaldırın.

Sonrasında ise sökme aparatı ile şarj soketinin bulunduğu alt kısmı yerinden çıkartın. Alt kısımda yapılması gereken bir şey kalmayınca, üst kısımdaki yapılması gereken işlemlere geri dönün.

Cımbız ile sökülmesi gereken parçaları yerlerinden çıkartın. Gerekli olan parçaların hepsinin söküldüğünden emin olduysanız, yeni ekranınıza geçiş yapabilirsiniz.

Yeni ekranınızı ele alarak gerekli olan parçaları yerlerine takmaya başlayın. İlk önce şarj soketinin bulunduğu alt kısmı yerleştirin. Ardından Anakartınızı takmadan önce alt yüzeyini doldurmanız gerek. Daha önceden sökmüş olduğunuz parçaları yerlerine yerleştirin. Ardından Anakart’a yönelebilirsiniz.

Anakartı yerine geri koyun. Şimdi ise yerlerinden kaldırmış olduğunuz bağlantı uçlarını yuvalarına geri takın. Tüm bağlantı uçlarını kontrol etmeden bir diğer işleme geçmeyin. Bataryanın sağında yer alan bağlantı kablosunu da yerine takmayı unutmayın.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

Samsung Galaxy Note 3 Ekran değişimi işleminde son yaklaştık. Plastik aparatını yerine takın ve vidalarını monte edin. Son olarak, bataryayı yuvasına yerleştirin ve arka kapağınızı oturtun. Artık Güç tuşuna basılı tutarak telefonunuzun açılmasını bekleyebilirsiniz.