Kategoriler
Rehberler

Casper VIA M2 Ekran Değişimi

Casper VIA M2 Ekran değişimi ile ilgili tüm merak ettiğiniz soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. İşlem sonrasında karşılaşabileceğiniz hata veya sorunların sorumluluğunun kendinize ait olduğunu unutmayınız.

Gerekli olan ekipmanlar

Tornavida

Sökme aparatı

Çift taraflı bant

Cımbız

Casper VIA M2 Ekran Değişimi

Casper VIA M2 Ekran değişimi işlemine başlamadan önce telefonunuzun kapalı olması gerekiyor. İlk olarak Güç tuşuna basılı tutun. Ardından karşınıza gelen ekranda Kapat seçeneğine dokunun ve biraz bekleyin. Bu sayede telefonunuz kapanacaktır.

Telefonunuz kapandıktan sonra işlemlere başlayabilirsiniz. Öncelikle telefonun sol tarafında yer alan SIM kart yuvasını sökmeniz gerekiyor. Bu işlem için telefonun kutusundan çıkan iğneyi kullanabilirsiniz. Ama onu kaybettiyseniz alternatif olarak başka bir iğne de kullanılabilir.

Şimdi ise arka kapak sökümüne geçebilirsiniz. Arka kapağınızı sökmek için metal bir sökme aparatına sahip olmanız gerek. Sökme aparatı ile arka kapağın önce sağdan, sonra soldan giriş yapın. Boydan boya ilerledikten sonra geriye sadece üst kısım kalacak. En son üst kısıma da girerek arka kapağı kaldırabilirsiniz.

Arka kapağınızı kaldırdıktan sonra telefonun arka tarafındaki yapılması gereken işlemlere başlayabilirsiniz. İlk önce yüzeyde gördüğünüz tüm vidaları tornavida yardımıyla sökün. Vidalarını çıkarttıktan sonra alt ve üst kısımda yer alan plastik aparatları çıkartabilirsiniz.

Şimdi ise bataryanızın sabit durabilmesi için gerekli olan folyoyu parmaklarınız ile çekin. Eğer çok asılırsanız kopabilir ve ucunu yakalamak için tekrar uğraş verirsiniz. Bataryayı yuvasından çıkartın. Ardından bağlantı ucunu kaldırın ve göstermiş olduğumuz yolda ilerleyin. Bu sayede alt kısmı çıkartmış olacaksınız.

Anakart’ın solundaki tuşların yer aldığı kısmın bağlantı ucunu sökün. Şimdi ise cımbız ile Anakartı tutun ve çıkartın. Anakartını altındaki gerekli olan parçaları da aldıktan sonra yeni ekranınıza geçiş yapabilirsiniz.

Anakartı yerine oturtmadan önce gerekli olan birkaç parçayı monte edin. Ardından Anakartı yerine oturtabilirsiniz. Şimdi ise alt kısmı yerine koyun ve bağlantı kablosunu doğru yolda ilerleterek ucunu yuvasına takın.

Önce Anakart’a ait olan vidaları yerlerine monte edin. Sonrasında ise plastik aparatları takın ve onlara ait olan vidaları takın. Çift taraflı bantları bataryanın yüzeyine yapıştırın. Renkli olan kısımlarını cımbız ile çekin ve bataryayı yerine takın.

Tüm vidaların takılmış olduğundan emin olduktan sonra telefonun arka kapağını takabilirsiniz. Şimdiye kadar anlatmış olduğumuz işlemleri eksiksiz olarak yaptıysanız, Güç tuşuna basılı tutarak telefonunuzun açılmasını bekleyebilirsiniz.