Kategoriler
Apps & Oyunlar

Facebook’ta Hikayeleri Sessize Almak

Popüler sosyal ağ sitesi Facebook’ta hikayeleri sessize almak için izlenmesi gereken aşamalara bakacağız. Kendisini imha eden snap’ler göndermeyi sağlayarak popüler hale gelen Snapchat uygulaması sonrasında bünyesine çok sayıda yeni özellik kazandırmış ve genç nesillerin ilgisini çekmeyi başarmıştı. Daha sonra Instagram, WhatsApp ve Facebook’ta da farklı şekillerde gördüğümüz Stories / Hikayeler özelliği ilk olarak Snapchat’te kullanıma sunulmuştu.

Hikayeler Instagram’da benimsendi fakat WhatsApp ve Facebook’ta ilgi görmüş değil. Yine de muhtemelen arkadaş listenizden birkaç kişi ve beğendiğiniz bazı sayfalar Facebook’ta hikaye paylaşıyor olabilir. Bu özelliği Facebook bünyesinde benimseyemediğiniz için Facebook’ta hikayeleri sessize almak isteyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android'de silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır?

Facebook’ta Hikayeleri Sessize Almak

İşlemi hem web arayüzünde hem de mobil uygulamalarda nasıl gerçekleştirebileceğinize değineceğiz.

Hikayeler Facebook’un masaüstü versiyonunda sağ üst kısımda görülüyor. Herhangi bir arkadaşınız veya sayfanın hikayelerini sessize alabilmeniz için o kişi ya da sayfanın bir hikaye paylaşmış olması lazım. Hikayelerini sessize almak istediğiniz kişi / sayfanın hikayesine tıklayın, arayüzde sağ üst kısımda bulunan ve üç noktalı simgeye sahip olan butona tıklayın. Buradaki Mute seçeneğini kullanın.


Hikayelerini sessize aldığınız kişi ve sayfaların normal paylaşımlarını görmeye devam edeceğinizi belirtelim.

Facebook’un Android ve iOS uygulamalarında bir kişi ya da sayfanın hikayelerini sessize almak için yine ilgili kişi / sayfanın paylaştığı hikayeyi görüntülemeniz gerekiyor. Arayüzde sağ üst kısımda yer alan ve üç noktalı simgeye sahip olan butona dokunduktan sonra Mute seçeneğini kullanabilirsiniz.