Kategoriler
Rehberler

Samsung Telefonlarda İki WhatsApp Hesabı Kullanmak

Samsung Telefonlarda İki WhatsApp Hesabı Kullanmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Günümüzde akıllı telefonların yaygınlaşması ve internet bağlantı olanaklarının tatmin edici bir noktaya ulaşmasıyla birlikte iletişim kurmak hiç olmadığı kadar kolaylaştı. Akıllı telefon kullanıcıları genellikle yazışmayı tercih ediyor ve SMS neredeyse hiç kullanılmıyor. Anlık mesajlaşma uygulamaları benimsenmiş durumda ve WhatsApp bu konuda başı çeken çözüm.

Farklı sebeplerle bazı kullanıcılar akıllı telefonlarında iki farklı WhatsApp hesabı kullanmak isteyebiliyor. Android Nougat ve daha güncel işletim sistemi versiyonlarını çalıştıran Samsung Galaxy akıllı telefonlardaki Dual Messenger özelliğiyle Samsung Telefonlarda İki WhatsApp Hesabı Kullanmak mümkün.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da kişiyi kaydetmeden WhatsApp mesajı göndermek

Samsung Telefonlarda İki WhatsApp Hesabı Kullanmak

Samsung Galaxy akıllı telefonunuzda Dual Messenger özelliğini etkinleştirmek için öncelikle bildirim çubuğunu aşağı doğru çekin ve sağ üst kısımda yer alan dişli çark simgeli butona dokunun.

Settings menüsü karşınıza gelecektir. Buradan Advanced features seçeneğine girin.

Bu menüde aşağı doğru kaydırma yapın ve Dual Messenger seçeneğini bulup üzerine dokunun.

Dual Messenger özelliği WhatsApp’ın dışında Facebook, Facebook Messenger ve Snapchat gibi uygulamaları da destekliyor. Instagram henüz desteklenmemekte. Kabaca ilgili uygulamanın bir kopyası oluşturulmakta. Biz ikinci bir WhatsApp hesabı kullanmak istediğimiz için WhatsApp’ın yanındaki anahtarı etkinleştireceğiz. Uyarı penceresi açılınca Install butonuna dokunmak gerekiyor.

İkinci WhatsApp’ın kısayolu ana ekrana turuncu bir simge de dahil edilerek oluşturuluyor.