Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy Note 9 Geekbench’de Görüldü

Galaxy S9 ve S9+ birkaç aydır aramızdalar. Yani artık yeni bir Note akıllı telefonu için zaman geldi çattı. Note 9 için artık eskisinden hiç olmadığı kadar daha fazla sızıntı yapılıyor. Cihaz bugün Geekbench programının veritabanında görüldü.

Kuzey Amerika’da satılacak olan SM-N960U modeli burada karşımızda ve bu ABD’ye özel S9 ikilisi gibi Qualcomm Snapdragon 845 çipsetini çalıştırıyor. Note 9 ayrıca selefi gibi 6 GB RAM taşıyor.

İlginçtir Geekbench çalıştıran prototipte Android 8.1 Oreo var. Zira S9 ve S9+ Android 8.0 ile piyasaya sürülmüştü. Samsung’un şu anda Note 8 ve S8 sürümlerine yönelik güncellemeleri de Google’ın işletim sisteminin yenilenmesine dayanıyor. Yani Note 9 aslında Android 8.1 ile gelecek ilk Samsung cihaz olabilir. Şirketin S8 ikilisi de Android 7.0 ile piyasaya sürülmüş ve Note 8 ilk günden 7.1.1 almıştı.

İlginizi Çekebilir:  Google Play'de virüslü 2FA uygulaması tespit edildi

Note9 Geekbench

Note 9’un Geekbench sonuçları tek çekirdekte 2190 ve çoklu çekirdekte 8806 puanlarını gösteriyor. Bunlar Snapdragon 845’li bir akıllı telefondan beklenen sonuçlar. Sunulan farklı Android sürümünün bu puanlarda etkisi de olabilir.