Kategoriler
Rehberler

Android ve iOS: Bir Harita Konumunu Duvar Kağıdı Olarak Ayarlamak

Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlarda bir harita konumunu duvar kağıdı olarak ayarlamak için izlenmesi gereken aşamaları ele alacağız. Günümüzde akıllı telefonlar hayli geniş ve yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip. Cihazların işletim sistemleri kullanıcılara çeşitli özelleştirme olanakları tanımakta. Android, iOS’e kıyasla daha esnek olsa da her iki işletim sistemi de kullanıcılara diledikleri duvar kağıtlarını kullanma fırsatı sağlıyor.

Bu yazımızda size bir akıllı telefon uygulaması değil, çevrimiçi bir aracı tanıtacağız. Android veya iOS işletim sistemli akıllı telefonunuzda dilediğiniz bir harita konumunu duvar kağıdı olarak ayarlamak için faydalanabileceğiniz başarılı bir servis var. Bu sayede sizin için önem teşkil eden veya değer verdiğiniz bir kişinin yaşadığı konumun harita görüntüsünü akıllı telefonunuzun duvar kağıdı yapabileceksiniz.

Android ve iOS: Bir Harita Konumunu Duvar Kağıdı Olarak Ayarlamak

Faydalanacağınız web sitesinin adı Alvar Carto.


Alvar Carto ile haritadaki bir konumdan duvar kağıdı oluşturmak için:

Alvar Carto’nun akıllı telefon harita oluşturma sayfasına erişin.

Duvar kağıdını oluşturmak istediğiniz konumu haritada bulun. Ülke, şehir ya da dilediğiniz bir konum için arama yaparak haritada ilgili bölgeyi tespit edebilirsiniz. Daha spesifik aramalar -örneğin bir nehir ismi ile- da yapabiliyorsunuz.

Haritanın tema rengini siyah – beyaz, koyu gri – beyaz, açık gri – koyu gri, siyah – turuncu olarak belirleyebilirsiniz.

Akıllı telefonunuzun marka ve modelini seçin.

Tüm seçimlerinizi yaptıktan sonra görsele yakınlaştırma yaparak nasıl göründüğünü inceleyebilirsiniz.

Generate butonuna dokunarak görseli PNG formatında kaydedebiliyorsunuz.