Kategoriler
Rehberler

Android: WhatsApp Konuşmalarını Gizlemek

Android‘li akıllı telefonlarda WhatsApp konuşmalarını gizlemek için izlenmesi gereken aşamalara bakacağız. Gün içerisinde akıllı telefonunuzu zaman zaman masada bırakmak durumunda kalabilirsiniz, kısa süreli de olsa cihazın görüş alanınız dışında kalması söz konusu olabilir. Bu gibi anlarda birisinin akıllı telefonunuza bilginiz ve onayınız dışında erişip konuşmalarınızı incelemesi ihtimal dahilinde.

Günümüzde en popüler anlık mesajlaşma uygulaması şüphesiz WhatsApp. Gizlilik ve güvenliğinize önem veriyorsanız WhatsApp konuşmalarını gizlemek isteyebilirsiniz. Ele alacağımız araç bir Xposed modülü, bu nedenle aşamaları takip edebilmek için akıllı telefonunuzda root erişimini sağlamanız ve Xposed Framework kurulumunu gerçekleştirmeniz lazım.

Android: WhatsApp Konuşmalarını Gizlemek

Öncelikle Xposed uygulamasını çalıştırın ve cihaza WhatsApp extensions adlı Xposed modülünü yükleyin.

Root’lu Android telefonunuzda modülü etkinleştirin.

WhatsApp uygulamasını çalıştırın ve gizlemek istediğiniz konuşmayı açın. Arayüzde sağ üst kısımda bulunan ve üç noktalı simgeye sahip olan butona dokunun.

İlginizi Çekebilir:  2022 için en iyi Android uygulama geliştirme trendleri

Hide seçeneğine dokunun.

WhatsApp uygulamasını kapatın. WhatsApp’ı Android’in son uygulamalar penceresinden de kapatın ve arka planda çalışmamasını sağlayın.

WhatsApp’ı açtığınızda ilgili konuşmanın gizlendiğini göreceksiniz. İlgili kişiye mesaj yazmak için rehberinizdeki kayıtlı tüm kişilerin bulunduğu ekrana gitmeniz lazım.

Peki gizlediğiniz bir WhatsApp sohbetini tekrar görünür kılmak için ne yapmalısınız?

Rehberinizde kayıtlı olan WhatsApp kullanıcılarının bulunduğu ekrana gidin ve kendisiyle olan sohbetini gizlediğiniz arkadaşınızı seçin.

Arayüzde sağ üst kısımda bulunan ve üç noktalı simgeye sahip olan butona dokunun. Unhide seçeneğini kullanın.

WhatsApp uygulamasını kapatın. WhatsApp’ı Android’in son uygulamalar penceresinden de kapatın ve arka planda çalışmamasını sağlayın.

WhatsApp’ı açtığınızda ilgili konuşmanın tekrar görünür hale geldiğini fark edeceksiniz.